Május 2. csütörtök, Zsigmond
Hírek, események 2008. március 17. 10:03

Kutyafuttában

Képgaléria
Összesen 25 futó indult tegnap a Mentsvár Alapítvány „Bazi nagy futóverseny”-én, amelynek csak részben volt a célja a futás. Valójában az örökbefogadást, az árva kutyák megfuttatását – vagy sétáltatását - és adományok gyűjtését szerette volna az alapítvány elérni. ...
A nevezési díj ugyanis ezer forint volt, amelyből – és a támogatóktól kapott összegből - a kutyusoknak vesznek élelmet. A verseny ideje alatt egyébként 5 kutyát fogadtak örökbe a résztvevők. A program sztárvendége az április 7-től május 7-ig tartó, 1250 kilométeres távú, ökumenikus, Budapest-Róma maratoni béke-futásra készülő Schirilla György volt. És megjelent a kecskeméti „Bazi nagy futóversenyen” Beleznai Endre is: ő ugyan nem futott, de pályabírói feladatokat vállalt. Lapunknak Nemes Imre, a menhely vezetője elmondta, hogy sikeresnek értékeli a rendezvényt, hiszen 100-nál több - gyerekek és az őket kisérő felnőttek - látogatója volt a versenynek. A díjakat - nyakörvek és tápszerek - a Forrás utcai kisállat-üzlet ajánlotta fel. A fő támogatók - Gong rádió, Sasfészek étterem és a Kecskeméti Csárda - nélkül nem tudták volna mindezt megvalósítani. A programot színesítette még termékbemutató, valamint a régi és új gazdik orvosi és kutya-képzési tanácsadást is kaphattak.