EU-szkeptikus játékok
Aki pénteken a város központjában járt-kelt fura, mozdulatlan figurákba botlott. A városházát az angol őrök védték, a kilométerkőnél a három testőr vonta ki kardját. A szökőkútnál focisták készülődtek szabadrúgáshoz, a könyvtárnál pedig az ABBA pózolt. Minden Uniós országot külön állóképben a Református Gimnázium diákjai jelenítettek meg. ...
Minden élőszobor akkor mozdult meg, ha egy játékos kedvű járókelő jól válaszolt egy kérdésre. Aki végig ment az összes jeleneten, pólót vagy sapkát vehetett át a Katona József Könyvtár előtt. A könyvtárban pedig a darabjaira hullott Európai Uniót lehetett összerakni.
Arra a némelyekben felmerült kérdésre, hogy miért nem egységes még mindig ez a lassan már egész kontinensre kiterjedő szervezet, valamint, miért áll, vagy csak igen lassan mozog az országok gazdasága - miénk jelen sincs - egy kerekasztal beszélgetés adhatta meg a választ. Rigó Róbert, a Kecskeméti Főiskola tudományos munkatársa, röviden ismertette az EU eddigi történetét, majd többek között a velünk csatlakokzott 9 tagállam GDP-éjének pár éves változását ismertette, amelyből kiderült, hogy az erős középmezőnyből valóban utolsók lettünk.
Gulyás Zsolt határrendészeti szolgálatvezető az idei évtől bevezetett változásokról beszélt, kitérve az állomány legfőbb gondjára is, amely a tapasztaltabb rendőrök nyugdíjba vonulása okozott.
Végül Labancz István a Református Gimnázium tanára próbált a rendezvény címére felelni, ami a következő volt: "Egységes-e Európa?" Az érdekes és szellemes előadás bebizonyította, hogy milyen sokszínű szervezetről van szó, tele konfliktussal. A legsúlyosabb mégis az, hogy bár a kontinens kultúrája a kereszténységnek köszönhető, az alkotmányból épp ezt akarják száműzni. Ez több, mint kortünet. Ez az egyetlen mozzanat is sokmindent elmond a jelenlegi helyzetről,