A Rákóczi úti okmányiroda is kormányablak hétfőtől
Hétfőn már teljes kapacitásával fogadja az ügyfeleket a Rákóczi úti kormányablak is, hétfőn 8-17 óráig, kedden 8-19, szerdán, csütörtökön és pénteken pedig 8-18 óráig állnak az érdeklődők rendelkezésére. Ugyanazokban az ügytípusokban nyújt segítséget az új kormányablak, mint a másfél éve megnyitott Deák téri – a kiskörúton, a megyeháza épületében található – párja.
Dr. Baltay Tímea kormányablakokért felelős helyettes államtitkár a megnyitón elmondta, a csütörtöki nappal összesen már 173 helyszínen működik kormányablak hazánkban, hiszen csak a kecskeméti megnyitó napján hatot adtak át országszerte.
– Az állampolgárok alapvető elvárása – mondta a helyettes államtitkár –, hogy az ügyeiket hatékonyan, gyorsan egyszerűen, és rugalmas nyitvatartási időben tudják intézni.
Ennek az elvárásnak az állam több csatornán szeretne eleget tenni, mert a megvalósítandó 280 kormányablak mellett elektronikus kormányablakok is rendelkezésre álnak majd, amelyek a tervek szerint lehetővé teszik, hogy jelentős számú ügyet személyes jelenlét nélkül, otthonról is el lehessen intézni.
Hozzátette, a települési ügysegédi rendszer továbbfejlesztésével pedig azoknak szeretnének segíteni, akinek a kormányablakok fizikai megközelítése nehézséget okoz. Számura az ügysegédek házhoz viszik majd a szolgáltatást.
Kovács Ernő, a Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal kormánymegbízottja megköszönte a megnyitón Szemereyné Pataki Klaudia polgármester által képviselt Kecskemét város hozzájárulását az új kormányablak kialakításához. A kormányhivatal alkalmazottainak pedig azért mondott köszönetet, hogy az átmeneti időszakban, amíg a Rákóczi úti régi okmányiroda átalakult kormányablakká, és több – köztük ideiglenes – helyszínen kellett dolgozniuk, addig is magas színvonalon végezték munkájukat.
Salacz László országgyűlési képviselő hangsúlyozta: a közigazgatás racionalizálása aktuális kérdés, és a magyar gazdaság teljesítménye az utóbbi években megteremtette a fedezetet ehhez a munkához.
A racionalizálás célja, hogy az ügyintézők kerüljenek közelebb a polgárokhoz, és ne a polgároknak keljen az ügyek után járniuk - mondta a Salacz László.
A kormányablak falán Zsoldos Csaba alkotása látható, magyar népmese-jellegű elemekkel, kajszibarackkal és a város sziluettjével a háttérben.