Közel 1 milliárd forintot ruház be Kecskeméten a Graboplast
A Graboplast már novemberben elindítja kecskeméti gyáregységének bővítését, miután a győri székhelyű vállalat igazgatósága kb. 700 millió forintos beruházásról határozott. Kecskeméten 1997-ben kezdte el a vállalat fából készült parketta gyártását, amit 2002-ben és 2005-ben több beruházás követett. A mostani fejlesztés során a vállalat olyan új felületkezelési technológiát vezet be, amelynek köszönhetően teljesen új típusú fa padlóburkolók gyártása indul el, ezzel lehetővé téve új piaci szegmensekben történő megjelenést a Graboplast számára.
A 2016 nyarára elkészülő beruházásnak köszönhetően több mint 50 fővel bővülhet a kecskeméti gyár jelenleg 175 fős munkaerő állománya, miközben a gyártás felfutását követően 10 százalékkal, mintegy 1,7 milliárd forinttal növekedhet a Graboplast árbevétele.
A kecskeméti mellett a Graboplast jelenleg számos további fejlesztést is folytat, melyekhez egy nyáron született megállapodás alapján a magyar kormány egyedi kormánydöntés (EKD) keretében 3 milliárd forintos vissza nem térítendő támogatást is nyújt. A támogatás célja az idén 110 éves vállalat exportpiacainak fejlesztése. 2017 végéig ezzel a támogatással együtt összesen 8,7 milliárd forintos beruházással legalább 120 új munkahelyet hoz létre a vállalat. A speciális padlógyártás területén meghatározó, jelenleg három gyárral (Győr, Kecskemét, Tatabánya) rendelkező Graboplast beruházási programjának legnagyobb eleme a Tatabányán 6,2 milliárd forintból épülő új gyár. Ebben olyan új technológiával készülő különleges padlóburkolókat fog előállítani a cég, melyek piaca világszerte tartósan 10 százalék feletti növekedést mutat. A Tatabányán év végéig megvalósuló beruházásnak köszönhetően a Graboplast két dinamikusan növekvő piacú termékcsoport, az LVT (Luxury Vinyl Tile), és az irányfüggetlen homogén padlók területén számít jelentős árbevétel-növekedésre.