Mikulás Ferenc osztott ebédet a Wojtyla Házban
A nap támogatójaként e szavakkal fordult a rászorulókhoz: - Saját életem hasonló volt az Önökéhez. Szegény körülmények között éltem gyermekkoromban, és ugyanígy, tisztes szegénységben nőttem fel. 1957 tavaszán a forradalomban való részvételem miatt eltávolítottak a középiskolából. Komoly erőfeszítéseket kellett tennem, hogy pótoljam, kiegészítsem műveltségemet. Dolgoztam segédmunkásként, geodétaként, majd forgatókönyveket írtam és rövidfilmeket rendeztem. A rajzfilmgyártással a Pannónia Filmstúdióban ismerkedtem meg. Megalapítása óta, 1971-től vezetem a Kecskeméti Rajzfilmstúdiót. Ma már elismerik tevékenységemet. Zsűritagnak hívnak a világ számos országába, például Portugáliába, Németországba, Kínába, Dél-Koreába, Japánba. Ismertebb munkáink közé tartozik a Magyar népmesék, Vízipók-csodapók, Mondák a magyar történelemből vagy a Cigánymesék sorozat. Utóbbi roma származású művészek alkotásainak felhasználásával készül. A tizenhárom részesre tervezett szériából eddig hat készült el, az utóbbi három idén.
Kérdésre válaszolva elmondta: a nemzeti rajzfilmgyártást tartja elsődlegesnek. A hazai értékek megőrzése számára kiemelt fontossággal bír, ami nem feltétlenül megszokott a nemzetközi filmstúdiók világában.
Mikulás Ferenc jóvoltából paprikás krumpli főtt a Wojtyla Ház udvari bográcsában. A menüt tészta, savanyúság, kenyér és sütemény tette teljessé.
A neves animációs szakember, producer, rajzfilmstúdió vezető az ételosztásban is részt vett.