Kecskemét: 700 millióval volt több az iparűzési adóbevétel
Szemereyné Pataki Klaudia ismertette az újságírókkal a 2016. évi zárszámadás fő számait. Elmondta, hogy 39,2 milliárd forintos költségvetéssel zárta a tavalyi évet a város. Ebből a különböző működési kiadások 18,5 milliárdot tettek ki. A felhalmozódó, elhúzódó fejlesztések finanszírozása 5,7 milliárd forinttal szerepel a zárszámadásban, az összes pályázati fejlesztés pedig 15,5 milliárd forintot jelentett.
A polgármesteri hivatal az oktatási, kulturális és szociális intézmények munkatársainak létszáma összesen 1780 fő volt az év végén - mondta a polgármester.
Örömteli, hogy 700 millióval több adóbevétel érkezett a város számlájára, mint a korábbi évben, ezt az összeget májusban fogják felosztani.
A sajtóbeszélgetésen az is kiderült, hogy 100 millió forinttal fordítottak többet a költségvetésből városüzemeltetési feladatokra, mint 2015-ben. 400 millióval költöttek többet az intézmények finanszírozására, ennek része a béremelés, és nagyobb költséget jelent az ingyenes és kedvezményes gyermekétkeztetés biztosítása is. Jelentősen változott a sportszervezetek támogatása, ez mintegy 300 millióval jelentett többet a tavalyi költségvetésben.
A helyi tömegközlekedés biztosítása ugyanakkor 75 millióval került többe az önkormányzatnak 2016-ban, mint az azt megelőző évben.
Szemereyné Pataki Klaudia kifejtette, már most megmutatkozott az energiahatékonysági beruházások jótékony hatása. 100 millióval fizetett kevesebbet a város áramszámlákra. A megtakarításokat további közvilágítás fejlesztésekre tudják fordítani.
A polgármester fontosnak tartotta, hogy jelentős „zárópénz" maradt tavaly év végén. A pályázati fejlesztések befejezéséhez ugyanis legalább 10-20 százalékos kiegészítésre van szükség a tartalék keretből.
A zárszámadásban látható az is, hogy összesen 1,4 milliárd értékben támogat közvetetten az önkormányzat különböző szervezeteket. Ez azt jelenti, hogy ingyenesen használhatják ezek a közösségek a város ingatlanjait.