Egy éve az alapítvány irányítja a Közösségi Házat
Csak találomra kiemelve néhányat ezek közül: a Holokauszt áldozataira történt megemlékezés, a gyermeknap, vagy olyan prevenciós programok, mint az Egészségügyi szűrés.
- Fokozottan figyeltünk arra is, hogy a célterületen élő családok ugyanolyan módon ünnepelhessék meg jeles ünnepeinket, például a karácsonyt és a húsvétot, mint a többségi társadalomban élők - mondta Radics Kálmán házvezető. Majd így folytatta: - A ház munkatársai megtettek mindent annak érdekében, hogy az itt élők szolgáltatóként tekintsenek a Közösségi Házra.
Az elmúlt egy év néhány eseménye:
- Megemlékezés a Holokauszt roma áldozatairól
- Koncert a Zene Világnapján
- Egészségügyi nap
- Adventi készülődés
- Pénzügyekről történő eszmecsere
- Mikulás-várás
- Mikulás-ünnep
- Karácsony
- Megemlékezés a Magyar Kultúra Napjáról
- Ruhaosztás
- Farsangi mulatság
- Nőnapi köszöntés
- Március 15-e megünneplése
- Arany János emlékest
- Romák Világnapja
- Bűnmegelőzési foglalkozás
- Húsvét
- Anyák napi köszöntés
- Gyermeknap
- Részvétel a Kakasfőző Fesztiválon.
Mindemellett a fagyos téli napokon melegedőként is működött a Közösségi Ház. Melynek munkatársai a célterületen élő családokat több alkalommal is elvitték a Kecskeméti Fürdőbe, 15-20 gyermeket már hagyományosan Tiszaújvárosban táboroztatnak, a Magyar Kultúra jegyében pedig a Visegrádi Várat fogják megtekinteni.
A házvezető tervei között szerepelnek asztalitenisz-bajnokság, kézműves-foglalkozások és focibajnokság is. Radics Kálmán labdarúgó bajnoksággal is szeretne hagyományt teremteni, a célterületen élő gyermekek részére. Ez utóbbinak már neve is van: „Közösségi Ház vándorserlege".
A Mezei utcai Közösségi Házban végzett munkával Kecskemét városvezetése is elégedett, ezért újabb két évre megbízták a Hit és Sport Alapítványt a ház üzemeltetésével.