Vendégek a keceli katolikus iskolából
Farkas P. József és Kolláth Andrea igazgatóhelyettes részletesen kitért a Wojtyla Ház tizenkét esztendőt felölelő múltjára, majd Berger József vette át a szót:
– Minden katolikus nevelési és oktatási intézményben az oktatásnak és a nevelésnek meg kell felelnie a katolikus tanítás elveinek. Ezt a feladatot lassan és következetesen tudjuk megvalósítani egy – nézeteit tekintve – inhomogén nevelőtestületben. Az iskolában a kötelező hittan órákat felekezettől függően tudtuk bevezetni, ugyanakkor a szülők, akik nem éltek a hitoktatás lehetőségével azok gyerekeinek erkölcstan órát szerveztünk. Sajnos ezt a munkát nem tudtuk egységes alapokra helyezni, mivel hét felekezet (katolikus, református, evangélikus, hit gyülekezete, evangéliumi pünkösdi közösség, krisztus szeretete egyház, Jehova tanúi) hittantanárai jelezték oktatói szándékukat. Célunk, hogy a többségében katolikus településen a katolikus hittanra járás legyen a legnépszerűbb. Ehhez a helyi plébániától minden segítséget megkapunk – emelte ki az iskolaigazgató, aki egyébként sajtóhírekből, illetve Burányi Roland keceli plébános atya elbeszélése alapján szerzett tudomást a Karol Wojtyla Barátság Központról.
A beszélgetés végén a keceliek ígéretet tettek, hogy minden évben nagymennyiségű almával ajándékozzák meg a Wojtyla Ház szegényeit, továbbá nyári szünidőben egy alkalommal tantestületük pedagógusai közös főzést és ebédosztást tartanak a kecskeméti népkonyhán.
– Mi pedig nyáron gyermekcsoportokat látunk vendégül, akik műsorral lépnek fel nálunk, viszonzásul élőben bemutatjuk nekik Kecskemét nevezetességeit – válaszolt a felajánlásra Farkas P. József.
A találkozó végén helyszíni bejáráson vettek részt a vendégek.