Július 20. szombat, Illés
Hírek, események 2018. február 5. 19:47 | Szerző/forrás: keol.hu

Nagykőrösön szerepelt a Kecskeméti Judo Club-KESI

Február első szombatján a Kecskeméti Judo Club-KESI legfiatalabbjai és serdülői Nagykőrösön szerepeltek.

Összesen 18 versenyzőnkkel vettünk részt a serdülő és diák ABC korosztályos kupán. Sajnos a mostani betegségekkel terhelt időszak miatt, 10 tanítványunk nem tudott eljönni a viadalra. Így is nagyon népes mezőnnyel találkoztunk a rangadón, hiszen az indulók létszáma majdnem meghaladta az 500-at - értékelte a munkát Nagysolymosi Tibor edző.

A népes mezőnyű súlycsoportokban azonban akadtak szemet gyönyörködtető menetelések. Ilyen volt például Pusztai Maximilian és Székedi Igor munkája. Mindketten több nyert mérkőzés után érkeztek a 42kg döntőjébe, melyet jelenleg Max nyert meg, a múlt héten viszont Igor volt a jobb. Jaksa Ákos az 55kg-os serdülőknél négy nyert mérkőzés után jutott a fináléba. Ott sajnos egy banánhéjon elcsúszva nem tudott felül kerekedni ellenfelén, de egész nap nagyon kiegyensúlyozott és fegyelmezett versenyzést mutatott.

Eredmények:

Diák C korosztály: Baczúr Mirella 45 kg 4. hely, Brezina Dániel 39 kg lesérült, Falusi Péter 27 kg 3. hely, Faragó Dávid 27 kg 5. hely, Pusztai Maximilian 42 kg 1. hely, Szabó-Győrfy Csongor 42 kg 7. hely, Szabó-Győrfy Zalán 33 kg 5. hely, Székedi Igor 42 kg 2. hely, Gara Nelli 27 kg 7. hely, Farkas Zsolt 36 kg helyezetlen, Müller Luca 30 kg 3. hely

Diák B korosztály: Benkovics Bendegúz 50 kg 4. hely, Lovászi Bendegúz 55 kg 2. hely, Szabó Zolta Dániel 35 kg 5. hely

Diák A korosztály: Szilvási Levente 35 kg 7. hely

Serdülő: Hrabovszky Richárd 60 kg helyezetlen, Cigány Lázár 55 kg helyezetlen, Jaksa Ákos 55 kg 2. hely

Edzők: Nagysolymosi Sándor, Cseh Márk, Nagysolymosi Tibor