Július 20. szombat, Illés
Hírek, események 2018. június 4. 19:08 | Szerző/forrás: keol.hu

Gál Olivér ezüstöt hozott az Ifjúsági Úszó Országos Bajnokságról

Múlt szerdán rajtolhattak el az ifi korosztályú úszók a számukra rendezett Országos Bajnokságon és szombat estig övék volt a medence a hódmezővásárhelyi Gyarmati Dezső Sportuszodában. (Fenti fotón: BÁCSVÍZ KVSC IFI OB csapatkép. Lenti fotón: Bálint Zoltán, Gál Olivér, Novitny Attila)

A BÁCSVÍZ KVSC két ifjúsági korú úszója, Bogdán Luca és Gál Olivér, illetve öt serdülő korú versenyzője, Demjén Bátor, Garajszki Máté, Lajter Szabolcs, Magony Joshua és Mészáros Dániel vettek részt a versenyen.

Gál Olivér két A döntőbe jutással, 50 méter mellúszásban ezüstérmet nyert, 100 méter mellúszásban pedig a pontszerző 6. helyet szerezte meg.

Bogdán Luca 50 méter gyorsúszásban B döntőt úszott.

A szombati zárónapon a 4x100 méter vegyes váltó döntőbe jutott, és pontszerző 6. helyet szerzett. A váltó tagjai: Garajszki Máté, Gál Olivér, Magony Joshua, Mészáros Dániel.

Serdülőkorú versenyzők közül Garajszki Máté 100 méter és 200 méter háton B döntőben egyéni csúcsokat úszott, ugyanez Magony Joshuának 50 méter gyorson sikerült, továbbá B döntőbe került Mészáros Dániel 100 méter gyors versenyszámban.

Egyéni csúcsot úszott még: Demjén Bátor, Lajter Szabolcs

Felkészítő edzők: Novotny Attila, Bálint Zoltán, Nagy Zoltán