Ferenc pápa követe a Wojtyla Házban
Szemereyné köszöntőjében hangsúlyozta: büszke városba érkezett a pápai követ, hiszen a főtéren az összes nagy vallási felekezet temploma megtalálható. Igazi befogadó keresztény város Kecskemét, nagy békességben élnek itt egymás mellett az egyes felekezetek. Sokat segít a Katolikus Egyház az önkormányzat munkájában is; óvodákat, iskolákat tart fenn, továbbá szociális tevékenységet úgyszintén folytat. A Wojtyla Barátság Központ pedig méltó módon ápolja névadója, Karol Wojtyla – Szent II. János Pál pápa – emlékét. Fenntartói az ő áldozatos munkásságát képviselve nyújtanak segítő kezet az elesetteknek.
Farkas P. József elárulta: az intézmény megalapításának gondolata II. János Pál pápa földi távozásának estéjén fogalmazódott meg benne. Az ide vezető utat Isten jelölte ki számára, és ad iránymutatást részére ma is.
Michael August Blume pápai követ amerikai illetőségű, de nagyanyai ágon magyar felmenői vannak, a találkozón azonban olaszul beszélt, melyet papi tolmács fordított. Köszöntőjében mindenekelőtt kifejezte háláját a meghívásért. Lapunk számára kifejtette: 2005-ben, II. János Pál halála után pár héttel nevezték ki apostoli nunciussá. Úgy gondolja, II. János Pál pápa – akinek neve, életpályája előtte is ismert volt – szintén támogatta őt. Abban a megtiszteltetésben volt része, hogy többször is találkozhatott a pápával. Először 1980-ban egy püspökszentelésen, majd később számos munkaebéden, mivel a vándorok és úton lévők pápai bizottságában dolgozott. Végül hozzátette: „csak bátorítani tudom az intézmény munkatársait e nemes munkában”.
Dr. Bábel Balázs érsek végül elmesélte a pápai követnek Farkas P. József néhány évvel ezelőtti agyvérzésből történő csodálatos gyógyulását, mely megerősítette őt abban, hogy folytatni kell a karitatív munkát.
A találkozó végén egy ajándék tűzzománc képet nyújtott át Farkas P. József a pápai követnek, melyet Balanyi Károly képzőművész készített a nunciusi látogatás alkalmából.