Szekszárdon túráztak a wojtylások
A Wosinsky Mór Megyei Múzeum régészeti tárlata a Tolna megye területén élt emberek életmódjának változásait szemlélteti az őskortól a honfoglalásig. A múzeum Látványtárában a 20. század második felének leginkább jellemző híradástechnikai berendezéseit sorakoztatták fel a kiállítás rendezői. A Tolna megye évszázadai címet viselő állandó kiállítás létrehozói pedig a tájegység egykori mindennapjainak hiteles bemutatására vállalkoztak.
Babits Mihály szülőházát az anyai nagyapa, Kelemen József vásárolta meg 1855 körül. Közel száz évig állt a család tulajdonában. 1952-ben államosították. Az első kiállítást Illyés Gyula nyitotta meg 1967-ben, s a költő születésének centenáriumán, 1983-ban vált a ház véglegesen múzeummá.
A patinás ódon épületben a poéta életútját követhették nyomon az érdeklődők, eredeti berendezési tárgyak, dokumentumok, kéziratok, fényképek segítségével.
Az emlékházban prof. dr. habil Szécsi Gábor, a Pécsi Tudományegyetem dékánja, Kecskemét egykori polgármestere fogalmazta meg elemző gondolatait – tudományos igényességgel.
A múzeumlátogatást ebéd követte az egyetem menzáján, ahol Szécsi Gábor jóvoltából ingyenesen jutottak ízletes falatokhoz és egy pohár friss vízhez a messzi vidékről érkezett vándorok.
A szekszárdi kiruccanás Dúzsi Tamás pincészetében zárult, ahol amellett, hogy zamatos borokat kóstolhattak a jelenlévők, a vendéglátó előadókészségében is örömüket lelték a látogatók, amikor Dúzsi Tamás színészi képességei felvillantásával szavalta el – többek között – Karinthy Frigyes Nem mondhatom el senkinek című versét.