Kecskeméti Közgyűlés: Túlórák és helyettesítések
A mai kecskeméti testületi ülésen a munkaerő-gazdálkodási
rendszer bevezetéséről is tárgyaltak a városatyák. Ez azt jelenti,
hogy az oktatási intézményekben a különböző foglalkoztatások a helyi
viszonyokra kialakított, a munkaerő-gazdálkodási rendszer keretében
megalkotott szabályok szerint történhetnek a jövőben.
Megkülönböztetett figyelmet fordítottak a túlóra és a helyettesítés
helyzetének vizsgálatára Kecskeméten.
Ez azt mutatta, hogy az egy tanévre (10 hónapra) kifizetett túlóra és helyettesítés mintegy 250 millió forintjába kerül az önkormányzatnak. Van olyan középiskola, ahol a túlórák aránya az összes tanítási órákhoz képest 22,5%.
A témával kapcsolatban a mai közgyűlésen dr. Szécsi Gábor elmondta, hogy egy évről évre visszatérő problémáról van szó, s a munkaerő-gazdálkodási rendszer bevezetése nem azt jelenti, hogy automatikusan megszűnnek majd a túlórák és a helyettesítések. Éppen ezért, a rendszer bevezetése előtt, szakemberek bevonásával kell elemezni a kialakult helyzetet és konszenzusos megoldással kell biztosítani, hogy a közoktatási intézmények zavartalan és hatékony működése minél kisebb anyagi ráfordítással megoldható legyen. Kiemelte az eltérő igények alapos vizsgálatát, és a jól megválasztott stratégia szükségességét.
Végül a közgyűlés támogatta, hogy a fenntartásában lévő közoktatási intézményeire munkaerő-gazdálkodási rendszert vezet be és azt működteti, de felkérte dr. Zombor Gábor polgármestert, hogy ennek előkészítésére alakítson munkacsoportot a jegyző vezetésével, az általa felkért szakemberek és az érintett intézményvezetők bevonásával.