Szent Miklós-nap a Wojtylában
Az ebédosztás előtti programot Farkas Pál, a szociális intézmény programszervező munkatársa nyitotta meg a vendégek bemutatásával, majd Böde István, Márkli Zsuzsanna, Bacsa Norbert és Ficsor Kitti, a Kecskemét Táncegyüttes két táncpárosa jutott főszerephez a Wojtyla pódiumán, fergeteges műsorral nyújtva felhőtlen, vidám perceket a karitatív létesítmény rászorultjainak.
A kalotaszegi dallamcsokrot követően Lévai Jánosné emelkedett szólásra, aki tolmácsolta Szemereyné Pataki Klaudia polgármester asszony és a képviselőtestület szívélyes üdvözletét, majd dióhéjban ismertette Szent Miklós püspök, a szegények és Kecskemét város védőszentje legendáját, akinek életéről több mítoszt is megőrzött a néphagyomány. Ezekből alakult ki a Mikulás személye.
Szavait ekképp zárta: „Minket is a szeretet hozott ide. Gondoljunk azokra, akik szerényen ünnepelnek otthon. Békét, szeretetet és sok-sok mosolyt kívánok a következő évre.”
Legvégül Jánosi István méltatta a civil alapítású Wojtyla Ház missziói tevékenységét, egyúttal kifejezte nagyrabecsülését a Wojtyla-sorsközösség iránt.
Számtalan kecskeméti közintézményben várták ma a gyerekek a Gong Rádió mikulását. A Wojtyla Barátság Központ tizenhét évre visszanyúló története során hagyománnyá vált, hogy déltájban a népkonyha ebédlőjében is megfordul a médium télapója. A Gong-mikulás ezúttal csokoládéval és szaloncukorral kedveskedett az elesetteknek.
A jótékonysági ételosztás ma Juhász Sándorné Ilona asszony anyagi pártfogásával válhatott valóra. Az Izsáki Házitészta Kft. vezetője évtizedek óta száraztészta készítéssel foglalkozik. Míg a fogyasztók az üzletek polcain sorakozó tésztafélék csomagolásáról, addig a Wojtyla nélkülözői emberszeretetéről, nemes lelkéről ismerik leginkább Izsák egyik kiemelkedő, közmegbecsülésnek örvendő polgárát. Juhász Sándornénak köszönhetően százhúsz adag sertéspörkölt és tészta köret került a szegények böjtös asztalára. A kiváló menüt kenyér, sütemény, valamint – anonim felajánló jóvoltából – alma tette teljessé.