November 3. hétfő, Győző
Hírek, események 2025. november 3. 09:46 | Szerző/forrás: magyarkurir.hu

Hévíz küldöttsége főzött vacsorát a Vatikán menhelyein a rászorulóknak

Hévíz küldöttsége főzött vacsorát a Vatikán menhelyein a rászorulóknak
Vatikánváros két menhelyén is Hévíz küldöttsége készített a rászorulóknak magyaros ételt, ami a Vatikán és a magyar város közötti együttműködés első lépése volt – mondta el Naszádos Péter, Hévíz polgármestere a Vatikánban az MTI-nek október 17-én.

A jótékonysági kezdeményezést Hévíz önkormányzata és a Hungarikum Programiroda valósította meg az Agrárminisztérium támogatásával, valamint a Kulturális és Innovációs Minisztérium és a magyar szentszéki nagykövetség segítségével.

Lendvai Szabolcs szakács vezetésével a hévízi csapat szürkegulyást készített, több mint száz férfi számára biztosítva meleg ételt két egymást követő este a Vatikánvárosi Államhoz tartozó két menhelyen, amelyeket még Ferenc pápa nyitott meg. Az egyiket Teréz anya nővérei működtetik, és az utcán élők térhetnek be vacsoraidőben, a másik segélyközpontban szállás is található.

A vatikáni menhelyek konyháin aktív részt vállalt a munkából Miklósi Beatrix, a Hungaricum Programiroda igazgatója, valamint jelen volt Kiss László hévízi esperes és Szalontai István Balázs, Alsópáhok plébánosa is.

A Naszádos Péter polgármester vezette delegáció részt vett a pápai audiencián, amelyen aranyozott faragott táblát adtak át az egyházfőnek. A Vatikánnak ajándékozott művet Burucs Szabolcs készítette, és egy másik példányát Hévízen állítják ki.

Naszádos Péter az MTI-nek elmondta, hosszabb távú kapcsolatot építenek ki a pápai állam intézményeivel. A vatikáni menhelyeken való ételosztást jövőre is megszervezik, hogy hagyománnyá váljon.

A városvezető előzetesen beszámolt arról, hogy október 22-én a hévízi Szentlélek-templomban elhelyezték Szent II. János Pál vérereklyéjét. A szertartást Takáts István veszprémi érseki helynök és Kiss László esperes vezette.

A polgármester azt is elmondta, hogy Hévíz kiépíti Európa első kerékpáros zarándokútját, amely a várostól Szigliget, Balatonszepezd, Balatonfűzfő, Litér érintésével Veszprémig vezet. Az útvonal a szeptember 6-án boldoggá avatott Bódi Mária Magdolna élete állomásain halad majd végig.

 

 

 

 

 

 

 

Kövessen minket a Facebookon is!