Eredményes évet zár a Porta Közösségek Szövetsége
A hagyományoknak megfelelően, ismét Katona József szobránál gyülekeztek a kecskeméti portások, alapító tagok, alkalmazottak, aktivisták, szponzorok, hogy az évzáró ünnepségüket megelőzően, tisztelegjenek a város nagy szülöttének, a magyar dráma megteremtőjének emléke előtt, és megvallva elkötelezettségüket a az igazi kecskeméti értékek iránt. Az emlékhelyen Koloh Elek, az Alföldi Napló felelős szerkesztője mondott beszédet, kiemelve, hogy mit is jelent a ma élő utódoknak a magyar irodalom egyik legjelentősebb alakja, Katona József.
A találkozó irányítását ezután Bahget Iskander fotóművész vette át, remek csoportképeket készítve az egybegyültekről Katona József szobornál, a drámaíróról nevezett teátrum lépcsőjén és a Barátok temploma udvarán.
Az ünnepi találkozó tartalmi része a Porta Egyesület díszteremben folytatódott. A rendezvényt Bukovinszky Zsolt moderálta, és elsőként dr. Szabó Attila, alapító tagnak adta meg a szót, aki baráti szavakkal köszöntötte a megjelenteket. Köszönetet mondott a Porta vezetősége nevében mindazoknak, akik bármivel is segítették a civil szövetség fejlődését, életét, munkálkodását, sikereit. Akik közé a 17 főállású dolgozó mellett több tucat aktivista is tartozik, nem szólva most azokról a szponzorokról, akik folyamatosan a Porta pártoló csapatához szegődnek, vagy azokról, akik egy-egy nagyobb akciónál adnak, adtak bizonyságot elkötelezettségükről.
Dr. Szabó Attilát követve Farkas P. József, a Porta Közösségek Szövetsége elnöke vette át a szót. 2008-ról, mint az egyesület egyik legnehezebb, de legszebb évéről szólt. Örömmel nyugtázta, hogy minden támadás, kemény nyomás ellenére, építeni tudott a közösség. Kunbaracson harangtorony, Mária-grotta, kereszt, Kecskeméten a Búsuló Jézus megmentése, Hetényben a négy toronyóra, a Műkertben a templomfűtés megvalósítása, Kecskemét belvárosában pedig, szépen alakuló Karol Wojtyla Barátság Központ jelzi, hogy reális azt mondani: a PORTA – ÉPÍTŐ KÖZÖSSÉG. Nem is szólva arról a 172 jól sikerült művészeti, közművelődési, szakrális indíttatású rendezvényről, amely szintén megvalósult az elmúlt 12 hónapban. Időközben kiteljesült az Alföldi Civil Napló néven ma már közismert, 30 ezer példányban megjelenő közéleti lap profilja, programja. Megszületett a Charitas Rádió, a Porta Tv és hét új Porta-könyv is gazdagíthatja a gyűjtők polcait. Mindez annak is köszönhető, hogy a civil szervezet ellen indított sorozatos támadások idején, mindenki tudta a dolgát, megerősödött az összefogás, és a méltánytalanságokat látva, sokkal többen nyújtottak segítő kezet a Porta felé, közöttük sokan nagyon komoly áldozatokat vállalva. Ha nincs annyi ármány és hamis vád, talán még ma sem gyűlt volna össze a Karol Wojtyla Barátság Központ felújításának teljes építési költsége. Úgyhogy, szándékukkal ellentétben, a rágalmazóink csak segítették a szövetség valódi összekovácsolódását. Mindezért persze, az Úrnak adunk hálát, aki így tanít: „Aki hallgatja szavamat, és tettekre is váltja, az okos emberhez hasonlít, aki sziklára építette a házát. Szakadt a zápor, ömlött az ár, süvített a szél, és nekizúdult a háznak, de nem dőlt össze, mert szikla volt az alapja. Aki hallgatja ugyan tanításomat, de nem váltja tettekre, a balga emberhez hasonlít, aki házát homokra építette. Szakadt a zápor, ömlött az ár, süvített a szél, és nekizúdult a háznak. Az összedőlt és romhalmazzá vált\" – fejezte be év elemző beszédét Farkas P. József.
Ezt követően a Karol Wojtyla Örökségéért díjat vehette át Csoboth Csaba, a Mediterrán Magyarország Kft. társtulajdonosa, Kató Aladárnak, a Tondach Rt. vezérigazgatójának távollétében Gibárszki Sándor területi képviselő és Kocsis Ferenc vállalkozó, a Karol Wojtyla Barátság Központ építésének műszaki irányítója.