Július 20. szombat, Illés
Hírek, események 2009. február 5. 11:28

Nehezen nyert a KTE-Ereco

Nem sikerült akcióból betalálni az ellenfél kapujába, - de mivel Csordás Csaba két jogos tizenegyest is értékesített - mégis győzött a KTE - Ereco csapata a Jászberény elleni felkészülési mérkőzésen.
Kecskeméti TE-Ereco - Jászberényi SE 2-1 (2-1) KTE-Ereco: Velimirovic - Cukic (Kovács D.), Grkinic, Koncz, Ristic (Farkas) - Bagi - Némedi, Savic - Menyhárt (Szilágyi), Csordás, Balog (Tölgyesi) Még az eső is elállt mikorra elkezdődött az újabb edzőmérkőzés. A tavalyi bajnokságban egyszer már megtréfálta a kecskemétieket az ellenfél és az itthoni összecsapáson is megküzdött a 3 pontért a KTE. Most is nehezen találtak a szervezetten játszó jászságiak ellen \"rést a falon\" Csordásék, akik azért - két büntető rúgással - megfordították az eredményt. Tomislav Sivic a szerdai és csütörtöki találkozóra ketté osztotta a keretet, valamint az ifjúsági csapatból is lehetőséget adott pár fiatal játékosnak a bemutatkozásra. Az első félidő tizedik percében a vendégek jutottak szabadrúgáshoz 17 méterre a KTE kapujától, a jobb sarok felé tartó labdát Velimirovic még a felső lécre ütötte, de a kipattanót az érkező Szerencsi 2 lépésről pofozta a hálóba, 0-1. A 37. percben született meg az egyenlítő gól, Némedi szerzett labdát az ellenfél 16-osán belül, az alapvonal közeléből középre passzolt Baloghoz, ő az ötösön belül egy csellel le is fordult védőjéről, aki a labdát már nem, csak Balog lábát találta el, ezért Eke játékvezető 11-est ítélt. A megítélt büntetőt Csordás félmagasan lőtte a kapu bal oldalába, 1-1. A 40. percben Bagi lépett ki jó ütemben a védők közül, amikor a 16-oson belül akasztották, az újabb büntetőt ezúttal is Csordás végezte el, de most a kapu jobb oldalát választotta, 2-1. A második játékrészben is akadt helyzet a hazai csapat előtt, de az eredmény már nem változott. A keret másik része csütörtökön a Szolnoki MÁV csapata ellen játszik felkészülési mérkőzést, a találkozó 13 órakor kezdődik a műkertvárosi műfüves pályán.