Átlag nőből istennő
Sztriptíz tanfolyam indul Kecskeméten, amit a sztriptíz világbajnok Pirner Alma tart majd. Csak ennyit tudtam tegnapig. Amikor elindultunk a Trend Fitness központba az interjúra a tanfolyam kecskeméti elindításáért felelős Jäger Zsuzsával, nem tudtam mire számíthatok. Mint a legtöbb embernek, nekem sem volt fogalmam arról, hogy mi is ez a sztriptíz valójában. Hol a rúdra tekeredő bikinis lányok, hol a film jut az eszembe felváltva. De semmi esetre sem átlag magyar dolgozó nők, akik istennőként pózolnak egy stúdióban.
Alma azonban rácáfolt minden előítéletemre. Nem egy szál bikiniben érkezett, nem locsolt magára vödörből vizet, és nem is pördült meg az előcsarnok rúdján mikor belépett. Csak egyszerűen besétált a központba, oldalán a férjével. Trendi üzletasszony benyomását keltette, sehol egy túl hivalkodó kiegészítő, egy túl rövid miniszoknya. Ám ezek nélkül is sugárzott róla az a magabiztosság és nőiesség, amit reményei szerint a tanfolyamra jelentkezők is elsajátítanak majd.
-Mióta táncolsz?
-Kislány korom óta táncolok, mindig is az életem része volt. 10 éve léptem színpadra, és azóta le se jöttem onnan. Szinte mindig fejlesztem magam, így kezdtem a sztriptízzel is foglalkozni.
-Mivel mindenkinek a vetkőzés az első, ami a sztriptízről az eszébe jut, biztosan sok előítélettel találkozol.
-Hat éve nyitottam meg az első iskolámat, és az első 3-4 év nagyon küzdelmes volt. Egy olyan dolgot kellett itthon meghonosítani, ami külföldön már régóta működik. Amerikában az összes fitnesz teremben, az összes edzőteremben-és nem tánciskolákban- megtalálható a sztriptíz, a pole dance aerobik, a pole fitnesz. Ezek semmiben sem másak, mint egy sztepp aerobik óra, egy spinning óra, vagy egy bármilyen kardiotréning. Persze vannak az előítéletek, de ez abból fakad, hogy az emberek semmit nem tudnak a dologról, és azon dolgozunk, hogy ez megváltozzon. Az emberek nyitottsága megvan, csak el kell nekik magyarázni, hogy pontosan hogy néz ki ez az egész, hogy működik.
-Szerintem ami a legjobban érdekelheti a nőket és lányokat az az, hogy kell e igazából vetkőzni egy ilyen órán?
-Semmilyen vetkőzés nincsen, semmi ciki, vagy szégyellni való dolog. Mozogni kell, és kész.
-Miről szól ez a sport tulajdonképpen? Egészség? Vitalitás? Sport? Hobbi?
-Az egész a nőiességről szól. Nincsenek olyan helyek, ahol a nők tökéletesen megélhetnék a nőiességüket. Ez nyilván amiatt is van, hogy összemosódnak a nemi szerepek, néha a nők a családfenntartók, karrierjük van, háttérbe szorult a gyerekvállalás. Sok nő dolgozik felső vezetőként, és ez férfiasságot követel. Ez sokszor a párkapcsolat rovására is megy. Szerintem minden nőnek hiányzik, hogy igazi nő lehessen, hogy szexisnek érezze magát, hogy kapjon visszajelzéseket.
-És ez a sport megadja ezt?
-Mindenképpen, hiszen nem csak a testet formálja, hanem a nőiességet is előhozza onnan, ahova a mindennapokban száműzzük, ráadásul ez a sport kíméletes, akár kismamák is csinálhatják.
-Említetted, hogy az aerobik ruha, harisnya, kisnadrág, a tűsarkú, kötelező viselet. Mi van azokkal, akiknek nem tökéletes a testük?
-Senkinek sem tökéletes a teste. Mindenki lehet csinos, testi adottságoktól függetlenül, a kisugárzás a lényeg, és ezt próbálom megtanítani. Az ilyen ruhára amiatt van szükség, hogy lássuk a mozgást, ki lehessen javítani, ha valami nem igazán megy jól. 16 és 66 évesek is fordultak már meg a tanfolyamainkon, és sosem okozott gondot a gátlásosság.
Megtanulják hogyan tartsák szépen magukat, hogyan járjanak magassarkúban, hogyan legyenek nőiesek és magabiztosan nőiesek.
-Ha valaki hivatásos sportoló szeretne lenni ebben a sportágban, akkor van lehetőség a felkészülésre nálatok?
-A vendégeink 95%-a tréningezni jön, semmi egyéb tervük nincsen. A maradék 5% az, aki táncos szeretne lenni, és természetesen őket is nagyon szívesen vállaljuk, és őket külön oktatjuk.
-Hogyan épül fel egy tanfolyam?
-A10 órás tanfolyam 4X2,5 órás edzésekből áll, ami négy lépcsőfokból áll. Elkezdjük egy kezdő alap tanfolyammal, ezután jön egy kezdő koreográfia, aztán egy középhaladó és haladó. A légkör egyébként barátságosabb mint egy sima aerobik órán, megbeszélhetjük az edzés után a kételyeket, problémákat, kicsit talán személyesebb az egész.
-Hány városban van oktatás?
-Vidéken Miskolcon, Szegeden, és Győrben, Kecskemét a negyedik helyszínünk, és Debrecen szerepel még a tervek között. Van egy online tanfolyamunk is, ahol mint egy tv műsort lehet megrendelni az anyagot, hogy otthon is lehessen gyakorolni. Ez azoknak a lányoknak is nagyon jó, akik esetleg külföldön élnek, vagy olyan kis településen, ahonnan nem tudnak bejárni az edzésekre.
Egyébként szeptembertől indul a pole fitnesz road show, amire már most hatalmas az érdeklődés, ugyanis a rúdtánc sokkal sportosabb, erőelemeket is tartalmaz, férfiak és gyerekek is jelentkezhetnek, itt már lehet sportcipőt is viselni. A férjem is pole fitnesz tréner, szóval nem furcsa, ha azt mondom, hogy férfiak is jelentkezhetnek. Nincsenek ugyanis erotikus elemek a rúdtáncban.
-Kinek ajánlanád a tanfolyamot?
-Bárkinek, kortól és külső adottságoktól függetlenül. Táncos előképzettség egyáltalán nem szükséges, nem kötelező a magassarkú, lehet mezítláb is táncolni. Szerintem akiben motoszkál a gondolat, hogy szeretné kipróbálni, annak mindenképpen azt tanácsolom, hogy próbálja ki, nem veszít semmit.
-Hol lesz az oktatás, és hol lehet jelentkezni?
-Az Auchan áruház melletti Trend Fitness sportközpontban indul majd a tanfolyam május 12-től. Bérletek folyamatosan válthatók a stúdióban, és érdeklődni lehet a 30/67 68 022 telefonszámon. Az órákat én, és a Dollhouse Táncstúdió tanárai tartjuk, és várunk mindenkit szeretettel.