KÉKESDEN ELÉRKEZTEK AZ UTOLSÓ NEGYVEN NAPHOZ
Szent Mihály templom épül a kékesdi (Baranya megye) várdombon. A tíz éve indult – még Orbán Viktor miniszter-elnöksége idején alap-forrásokkal megtámogatott – munka időközben zátonyra futott. Félkészen otthagyták az építkezést a mesterek. A hívek belefáradtak a reménytelennek látszó feladatba. Az egyházmegye nem tudta támogatni a nagy ívű terv megvalósítását. Úgy tűnt Szent Mihály arkangyal elhagyta a neki ajánlott falakat. 2008. novemberében aztán meghívták vendégségbe/háztűznézőbe...
...a kecskeméti Porta Egyesület delegációját. Föltárták a hiányokat és bajokat. Kérték a templomépítőket, hogy ha egy mód van rá: segítsenek….
A kecskeméti civilek 2009 januárjában döntötték el: fölkarolják a projektet. Megindult az egyeztetés Mayer Mihály, pécsi püspökkel és megmozdultak a Porta támogatók/szponzorok is. Ma már az utolsó szakaszánál járnak a munkálatoknak. A tervek szerint 2009. szeptember 29.-én, 11 órakor Dr. Bábel Balázs metropolita és Mayer Mihály megyés püspök fölszentelhetik a Dévényi Sándor, Kossuth-díjas építőművész által megálmodott Istenházát.
Szerdán egy újabb bejáráson jártak Kékesden a Porta vezetői, ahol találkoztak és tárgyaltak a Pécsi Egyházmegye műszaki/mérnöki irodája vezérkarával. Sok még a föladat, de úgy tűnik: sikerülni fog a csoda. Hatszáz év után ismét temploma lesz az ősi hitéleti központnak. A Porta Vezetősége megtiszteltetésnek tartja, hogy az Úr jóvoltából és a szponzorok jóakaratából – dominens koordináló erővel – részese lehetett egy jeles építészeti mű megvalósításának.
Hogy kik segítettek? Pintér József és családja (Kecel), Molnár Ferenc és családja (Kecskemét), Süli János, vezérigazgató (Paksi Atomerőmű), Bende Péter és a Stáb, Holtság Károly, dr. Bálint Anna és Családja, Puskás Imre, igazgató, Colas Hungaria Kft. – a teljesség igénye nélkül.