Július 21. vasárnap, Dániel, Daniella
Hírek, események 2009. augusztus 14. 15:31 | Szerző/forrás: kesport.hu

Messzi István emlékére emelik a súlyokat

Augusztus 15-én immár kilencedik alkalommal rendezi meg a Messzi István Emlékversenyt a KTE Súlyemelő Club. A Messzi István Sportcsarnokban 10 órától a serdülő fiúk, 12 órától a hölgyek, 14 órától a férfi junior és ifjúsági versenyzők, 16 órától pedig férfi felnőtt és masters korcsoport versenyzői mérik össze tudásukat. A belépés ingyenes.
Messzi István a szöuli olimpia ezüstérmese volt a 82,5 kg-os súlycsoportban, emellett pedig többször nyert magyar bajnokságot, ért el helyezést EB-n és VB-n, szerzett dicsőséget hazánknak, városunknak – mondta Bálint Csaba edző, a verseny szervezője. – A versennyel ismét tisztelegni kívánunk a pályája csúcsán, 1991-ben halálos balesetet szenvedett sportember emlékének. Örömömre szolgál, hogy rekordszámú nevezés érkezett, 18 egyesület 80 versenyzője jelezte részvételét. A Kecskeméti TE 14 főt indít a versenyen, többek között Tölli László U23-as válogatottat, Nagy Noelt, a Masters VB 3. helyezettjét, Oláh Norbertet, és az egyesület ígéretes tehetségeit. A hazai élvonal képviselői is eljönnek Kecskemétre, Takács Mária (a legeredményesebb magyar női súlyemelő), Nagy Péter, aki az idei felnőtt EB 5. helyezettje volt, valamint Ádám Róbert, Nagy Nikoletta és Cser Norbert. Ezúton is szeretnék köszönetet mondani Kecskemét Önkormányzatának, hogy térítésmenetesen biztosították számunkra a Messzi Istvánról elnevezett sportcsarnokot.