Július 21. vasárnap, Dániel, Daniella
Hírek, események 2009. szeptember 27. 09:36

Fordulatos mérkőzésen győzte le a ZTE a KTE-t

Gól nélküli első félidő után 3–2-es győzelmet aratott a Zalaegerszeg a KTE-Ereco ellen a Soproni Liga 9. fordulójában. A vendégek Csordás Csaba révén kerültek előnybe, ám a csereként beálló Darko Pavicsevics egyalizált, majd Magasföldi József a vezetést is megszerezte a ZTE-nek.
Koller Ákos egy védelmi hiba után még egyenlíteni tudott, de egy perccel később Romeo Mitrovic hibázott, ami után Matej Miljatovic három méterről, testtel sodorta a hálóba a labdát. Sem a ZTE, sem a Kecskemét nem kezdte jól az idényt – éppúgy, mint a zalaegerszegi találkozót. Az első negyedórában rengeteg hibával játszottak a csapatok, jelentősebb veszély nem alakult ki egyik kapu előtt sem. Legfeljebb Djordje Kamber megmozdulásai okoztak izgalmat. A ZTE légiósa előbb a földre huppant a tizenhatoson belül, majd hét méterről sikerült olyan gyengén kapura lőnie, hogy a labda elgurult a kapu előtt, és öt méterrel a jobb kapufa mellett távozott a játéktérről. Az utolsó negyedórában alaposan felpörögtek a felek: Romeo Mitrovicnak kétszer is bravúrral kellett védenie, előbb Schultz Levente és Rudnevs összjátéka után, majd Alempijevics csúsztatását követően. A másik oldalon Yannick cselei okoztak zavart, ám a csatár lövése már nem hordozott magában veszélyt, mintegy három méterrel ment fölé. A második félidőt a vendégek remekül kezdték, Csordás Csaba a 49. percben 12 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, s ezzel vezette a KTE. 0–1 A gól után két perccel Yannick lövése nem sokkal kerülte el Vlaszák Géza kapujának bal oldalát. Csank János mindezek láttán cserékre szánta el magát: két támadó felfogású játékos érkezett, Darko Pavicsevics és Barna Zsolt. Pavicsevics jó cserének bizonyult, ugyanis a 64. percben Máté Péter beadása után ő emelkedett a legmagasabbra, és a jobb sarokba fejelt. 1–1 Nem sokkal később a montenegrói csatár szerepet vállalt a második ZTE-gólban is: Rudnevs gurítása után lépte át a labdát, helyzetbe hozva ezzel Magasföldit, aki senkitől sem zavartatva 10 méterről, jobbal a jobb alsó sarokba lőtt. 2–1 A góleső nem ért véget, igaz, ehhez két védelmi hiba is kellett. A 73. percben Csordás szöglete után Vlaszák és a védők egymásra vártak, Koller Ákos pedig kihasználta a hibát, és 4 méterről fejelt a hálóba. 2–2 Nem sokáig örülhetett a Kecskemét, mivel egy perccel az egyenlítő találat után Magasföldi bal oldali beadására Mitrovic jött ki rosszul, és a labda Miljatovic elé került, aki azt három méterről testtel sodorta be a kapuba. 3–2 A találkozó végén még három helyzetük is akadt a vendégeknek, ám Vlaszák Géza végig a helyén volt. Az utolsó percben még Rudnevs is helyzetbe került, ám Schindler Szabolcs remek szereléssel meg tudta állítani. Nemzetisport