Július 21. vasárnap, Dániel, Daniella
Hírek, események 2009. október 3. 20:26 | Szerző/forrás: index.hu

Újpest-Ferencváros 2-1

Képgaléria
Telt ház, több mint 11 ezer néző előtt fogadta a harmadik Újpest a tizedik helyezett Ferencvárost. Az Újpest hátrányba került, de egy perc múlva egyenlített Kabát, majd a hajrában Rajczi a győzelmet is megszerezte egy fejessel.
1256 nap után találkozott egymással az Újpest és a Ferencváros. A rangadó történetében először fordul, hogy a két kispadon külföldi edzők vannak. Az Újpestet Willie McStay, a Fradit Bobby Davison irányítja, utóbbi rögtön elismerte, az Újpest kerete erősebb, ennek megfelelően nem csapata az esélyes. Dragóner Attila góljával nyert legutóbb, kilenc éve a Megyeri úton a Ferencváros, a védőt azonban nem nevezték, mert pár napja felmentették a munkavégzés alól, mert lehet, hogy ő csempészte be a debreceni stadionba a fradisták petárdáit. A Fradi védelmében mindössze egy magyar kapott helyet, az Újpestben ugyanakkor csak egy külföldi van. A Fradit Lipcseinek és Rósának kellene mozgatnia, Fitos, Ferenczi és Kulcsár is támadó feladatokkal van megbízva. A liláknál Kabát és Rajczi a két csatár, a középpálya két szélen Simek és Tóth Norbert futhat fel. \"Csak a győztesekből lesznek legendák\" - ezzel az üzenettel fogadták az újpesti drukkerek a játékosokat, a másik oldalon \"Mindenki egy ellen\" volt a felirat. A legjobban jegyzett magyar játékvezető, a BL-ben is érdekelt Kassai Viktor a tervezetthez képest hat perccel később, engedélyt adott a Fradinak, hogy elkezdhesse a meccset.Az Újpest négy veszélytelen szöglete után a hetedik percben Rósa éles szögből, négy méterről kapufát lőtt, miután Ferenczi fejese után próbálkozott, a kapus mellett már elrúgta a labdát. Aztán sokáig nem történt semmi, majd Lipcsei másodszorra beívelt szöglete után Fitos hat méterről a kapuba lőtt a 41. percben. Az Újpest két perc múlva egyenlített, a Simek helyére beálló Foxi beadása után Haber röviden ütötte ki a labdát, Kabát lecsapott rá, és bevágta. (1-1) A szünetben aztán a lelátók mögött volt kisebb petárdázás, sokan megnézték, a rendőrök könnygázzal oszlattak, miután gumibotot is használtak. Egy rendőr a lábán megsérült. A 63. percig kellett várni az újabb számottevő eseményre, akkor Kabát elől lábbal mentett Haber, majd 5 perc múlva Tóth Norbert ravasz szabadrúgása után a keresztlécen csattant a labda, ezt a máltai kapus elnézte. Előtte a fradisták egy transzparenst feszítettek ki, ez állt rajta: Ha nincs Dragóner nem lesz szurkolás. A 87. percben Rajczi fejesével megszerezte a vezetést az Újpest, ami egyben a győzelmet is jelentette.