Standokon a Sztársalgó Magazin
Új szórakoztató magazin jelent meg 40 ezer példányban, országos terjesztésben október 1-én. A sztárokkal társalgó Sztársalgó magazin Bács-Kiskun megyei vonatkozása, hogy Kecskeméten készül, Lajosmizsén nyomják, a tulajdonos-főszerkesztő pedig a mostanáig szabadúszó újságíróként dolgozó Noszlopy N. Miklós. A főszerkesztő – aki a civilnaplo.hu olvasói előtt sem ismeretlen – az új magazin bemutatkozó vezércikkében így fogalmazott: „a Sztársalgó megjelenésének kizárólagos oka, hogy budapesti fotóriporter társammal, Havas Miklóssal a meggyőződésük: van még igény klasszikus újságírásra, klasszikus értékekre Magyarországon.”
- A Petőfi Népe rendszerváltást követő eddigi legjobb főszerkesztője, Hámori Zoltán újságíró kollégám a ’90-es évek elején oktatgatta az újságíró gyakornokokat, és eközben egészen egyszerűen fogalmazta meg a szerkesztési elvet – foglalja össze a Sztársalgóhoz vezető ötletet Noszlopy Miklós. - Azt mondta, hogy olyan témák, cikkek kellenek, amiért maga az újságíró is szívesen megvenné a lapot. Ennél praktikusabb szerkesztési elvet ma sem ismerek.
- Ezt akarták megvalósítani egy saját kiadású lapban? Máshol nem lehetett? Hiszen Ön elsősorban bulvárújságíróként ismert.
- Nem állítom, hogy más lapnál nem tudtuk megvalósítani Hámori Zoli módszerét. Azt viszont állítom, és naponta tapasztalják az olvasók, hogy ma a bulvárlapok szerkesztői által legizgalmasabbnak tartott hír, a címlap sztori az, hogy X. vagy Y. „celeb” nagyobbra, netán éppen kisebbre műtteti a mellét. A szenzáció az, hogy válik, vagy együtt marad az „álompár”, és vezető anyag, hogy melyik kocsmában verekedett az ismert színész. Ebből lett elegünk Havas Miklóssal. Úgy gondoltuk, hogy igenis inkább alkotó munkájukkal, pályafutásukkal mutassanak példát sztárok, művészek, sportolók, televíziós riporterek, újságírók, üzletemberek.
A nyáron kezdődött lapszerkesztés eredményeként – és ezt büszkén vállalja a válságos média helyzetben magazint indító páros - a sztárokkal társalgó Sztársalgó nem a mai lapkiadás divatját követi. Nem villanásnyi történeteket ad közre úgynevezett celebekről.
- Az olvasók már az első számban sem a kitalált szenzációkat találják a Sztársalgóban – magyarázza a főszerkesztő. - Így az egyik írás Hajas László mesterfodrászról szól, aki pályakezdőként inkább csak vízóra leolvasó akart lenni. Később viszont Vidal Sassoon is gratulált Hajasnak, a köztársasági elnök pedig a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetésben részesítette munkásságáért. Megtudhatjuk a lapból, hogyan él ma Siófokon a Vajek Jutka-Burza Árpád szerkesztő-operatőr házaspár, és miért mászta meg a „kutyák nagykövete”, Hegyi Barbara a Mount Kenya-t? Emellett múltat is idézünk, az egyik írás Domján Edit és Szécsi Pál megismerkedését eleveníti fel. Szécsi Pál nővére, a kecskeméti Hunyadi városban élő Szécsi Katalin ugyanis könyvet ír Palika és Edit szerelméről: ebből a készülő könyvből közöl októberi számában „ízelítőként” egy fejezetet – kizárólagos joggal – a Sztársalgó magazin.