Július 21. vasárnap, Dániel, Daniella
Hírek, események 2009. október 7. 05:41 | Szerző/forrás: index.hu

Tizenegyesekkel nyolc között az U20-vb-n

A magyar válogatott jobbhátvéd nélkül, a szélső Dudás Ádámmal a védelem oldalán kezdte a Csehország elleni nyolcaddöntőt, Debreceni András mellett Korcsmár Zsolt sérülése sem jött rendbe, de a védekező középpályás posztjának betöltése nem okozott akkora gondot.
Jól kezdte a meccset [1], a csapat, elsősorban Gosztonyi András hasznos játékának köszönhetően gyors passzokkal játszottuk át a középpályát, és az első negyedóra végén a vezetést is megszereztük. A gólt nem kijátszott helyzet, hanem egy elképesztően eltalált, 30 méteres lövés hozta: Kiss Máté iszonyúan kilőtte a kissé későn mozduló Tomas Vaclik kapujának jobb felső sarkát. Magyarország-Csehország 2-2 (1-1, 2-2), büntetőkkel: 4-3 Magyarország: Gulácsi Péter- Dudás Ádám (Balajti Ádám 97.), Debreceni András, Szabó János, Présinger Ádám - Gosztonyi András, Simon Ádám (Zámbó Bence), Kiss Máté, Koman Vladimir - Németh Krisztián, Futács Márkó (Simon András) Gólszerzők: Kiss Máté (15.), Koman (99.) ill. Vosahlik (27.), Rabusic (93.) A csehek nem zuhantak össze, azonnal sebességet váltottak, a jobbhátvéd posztján idegenül mozgó Dudás mellől folyamatosan jöttek a beadások, Jan Vosahlik a 27. percben egy ilyen után csúsztatta a csehek egyenlítését a magyar kapuba. Csehország támadásban maradt, az első félidőt innentől kezdve uralta, több helyzete is volt, de maradt a döntetlen. A második félidőt frissebben, sokkal határozottabban kezdték az első játékrész végén megfogott magyarok, enyhe mezőnyfölényünkből több szép támadást vezettünk, Gosztonyi szenzációs nyesését a gólvonalról mentették a cseh védők. Egervári Sándor szövetségi kapitány Simon András behozatalával gyorsította fel a kapu előtti játékot. Egy ígéretes Németh-helyzet után fáradni látszott a magyar válogatott, a hajrá végét már egyértelműen a csehek uralták, de két nagy helyzetükből sem tudtak gólt szerezni, jöhetett a hosszabbítás. A ráadás második percében úgy tűnt, minden eldőlt, Dudás mellől újabb beadás érkezett, a visszafejelt labdát öt méterről pofozta a magyar kupuba a cserként beállt Michel Rabusic. A válogatott nem adta fel, Egervári Balajti Ádámmal tovább erősítette a támadósort, és hét perccel a cseh vezetőgól után össze is jött az egyenlítés: a rengeteget futó, hasznosan és jól játszó Koman Vladimir egy 20 méterről csavart szabadrúgást gyönyörűen a kapu jobb oldalába. 105 perc után még mindig döntetlenre állt a világbajnokság eddig egyik legjobb mérkőzése. A hosszabbítás második félidejében a csehek eldönthették volna a meccset, de Reznik ziccerben mellé gurított, majd az elfáradt magyar csapat ellen még két nagy a helyzetet kihagyott az ellenfél. A végén még a cseh kapitány rúgott kis híján öngólt, de egyik csapat sem talált be, jöhettek a tizenegyesek. Gulácsi Péter rögtön az első cseh kísérletet megfogta, a jó kezdés után a magyarok nem hibáztak egészen a 4. párig, amikor Szabó János lövését szedte ki a cseh kapus. Az utolsó párban Moravek büntetőjénél Gulácsi újra rutinmozdulattal védett, de Németh Krisztián gyatra lövéséből sem lett gól. Az első hibáig tartó sorozatban Gulácsi megint védett, ezúttal a másik, jobb alsó sarokból szedte ki a labdát, a csereként beállt Balajti pedig magabiztosan a nyolc közé lőtte Magyarországot. A magyar válogatott óriásit küzdött, tartalékos összeállításban ejtette ki az esélyesebbnek tartott Csehországot, ráadásul az első félidő második felét kivéve uralta a rendes játékidőt. Szerencséje is volt, így Egervári Sándor csapata a negyeddöntőben, péntek este nyolc órakor, a spanyolokat kiverő Olaszországgal találkozik.