Beindul a fűtési szezon a legmodernebb műszerekkel
A legmodernebb műszereket szerezte be a fűtési berendezések ellenőrzésével foglalkozó Filantrop Kht. Indul a fűtési szezon, ezért döntöttek az új készülékek beszerzése mellett, no meg azért, mert közel két éve csak zárt rendszerű fűtőberendezéseket lehet üzembe állítani, amelyek ellenőrzéséhez elengedhetetlenek a most beszerzett modern mérőeszközök. A társaság továbbá szakmunkásokat és kéményseprő mestereket képzett ki, hogy az új technológiát teljes mélységében megismerjék.
\"Ha a start gombot megnyomjuk, elkezd mérni az oxigéntérfogat, hogy hány térfogatszázalékban van, s közben persze a hőmérsékletet is folyamatosan méri.\"
Ez csak az egyik a most beszerzett műszerek közül, a Filantrop Kht. vásárolt még új tisztító berendezéseket és hőmérőkészülékeket is.
\"Tehát, ahogy érzékeli a legkisebb hőhatást, akkor már jelez.\"
Az új beszerzések közé tartozik még továbbá ez a huzatmérő is.
\"Ez még nem sok, de negatív huzatot jelent, tehát a negatív jel mindig visszaáramlást jelent.\"
A társaság az új technológia miatt szakmunkásokat és kéményseprő mestereket képzett ki, hogy megfelelően működtetni tudják a modern felszereléseket.
\"Elhúzott kéményeknél nagyszerűen meg tudjuk tapasztalni, hogy negatív huzat van vagy inkább megfelelő pascal-nyomással működik.\" - mondta el Tatár Endre, kéményseprő mester, Filantrop kht.
A fejlesztésre azért volt szükség, mert egy közel két éve érvényben lévő szabályozás szerint már csak zárt rendszerű fűtőberendezéseket lehet üzembe állítani.
\"Az a nagyon nagy előnye ennek a fajta fűtési rendszernek, hogy majdnem úgy lehet mondani, hogy kiküszöböli azokat a balestei helyzeteket, tehát a szénmonoxid-, széndioxid-visszaáramlást a légtérbe, mert ez zárt égésterű, tehát azt jelenti, hogy a helyiség levegőjétől elzárva veszi az égéshez szükséges oxigént.\" - nyilatkozta Hus Tibor, kirendeltség-vezető, Filantrop Kht., Kecskemét.
Kecskeméten körülbelül tíz százalékban használnak ilyen berendezéseket, és a szakemberek szerint a zárt rendszerűeknél számottevően látható, hogy sokkal kisebb a meghibásodás kockázata. A régi, nyílt rendszerű kazánok esetében általában minden tízedikkel adódik valami probléma az ellenőrzéskor, míg az új típusú, zárt technológiájú rendszerek közül 100-ból mindössze egy-kettő szorul javításra.