Július 21. vasárnap, Dániel, Daniella
Hírek, események 2009. október 11. 09:08

Jótékonysági gólzápor Dusnokon

A KTE szombat délután Dusnokon lépett pályára egy jótékonysági mérkőzés keretében. A találkozót a tavaly novemberben elhunyt dusnoki sportvezető és játékos, Báló József emlékére rendezték. A mérkőzés teljes bevételét a halálával árván maradt két kiskorú gyermeke és édesanyjuk megsegítésére ajánlotta fel a két csapat. Tomislav Sivic vezetőedző gyakorlatilag az NBI-ben szereplő csapatot küldte pályára, annyi változtatással, hogy a kapuban Lazareanu védett, a középpályára pedig bekerült a két légiós, Perak, és Rakic. A jótékonysági mérkőzésre mintegy 400 nőző látogatott ki.
Dusnok – KTE-Ereco 1-9 (1-4) A KTE-Ereco kezdőcsapata: Lazareanu – Robson, Gyagya, Koller, Schindler – Rakic, Savic, Perak – Csordás, Montvai, Yannick. Vezetőedző: Tomislav Sivic Gólszerzők: Montvai (27., 29., 36, 72, ), Rakic (31.), Sánta (34.), Yannick (49.), Csordás (57.), Perak (64.), Alempijevic (81.) Csapatunk az első percektől támadólag lépett fel, de komoly helyzetet elég sokáig nem sikerült kialakítani. A 27. percben aztán villant a támadósor, Yannick vezette le labdát az alapvonalig, majd tökéletesen emelt a középen érkező Montvai elé, aki a hálóba lőtt (0-1). Ez a gól aztán beindította a gépezetet, hiszen nem telt el két perc, és két csatárunk lemásolta az előbbi akciót, Montvai duplájával már 2-0-ra vezettünk. Újabb 2 perc elteltével Savic adott remek labdát Rakicnak, aki 16 méterről lőtt a kapuba, 0-3. Hogy az első félidőben a hazai szurkolóknak is legyen némi öröme, arról Sánta gondoskodott a 34. percben, aki 20 méteres szabadrúgásból vette be Lazareanu kapuját. A 36. percben máris újra középkezdéshez sorakoztak fel a játékosok, ugyanis Perak bal oldali beadása után Montvai fejelt szép gólt, 1-4. Az első félidőben már nem esett több gól. A szünetben cserélt Tomislav Sivic, Rakic helyére Alempijevic állt be. A 49. percben tovább növeltük előnyünket, ekkor Yannick egyéni szóló után bombagólt lőtt a hazai kapuba, 1-5-re alakítva az állást. A következő gólra az 57. percig kellett várnunk, ekkor Csordás vállalkozott lövésre 20 méterről, és szép gólt szerzett. (1-6) Az 58. percben újra cseréltünk, Schindler helyére Bertus állt be. A 64. percben újabb gólt szereztünk, Koller beadása után Perak lőtt a hálóba. (1-7). A gól után Savic helyére Némedi állt be. Az utolsó 20 percre sort cserélt a hazaiak mestere, innentől a Dusnok ificsapata próbált ellen állni a vendégrohamoknak. A 72. percben Montvai Tibor megszerezte 4. gólját is, Csordás-Némedi-Montvai volt a labda útja, melynek végén csatárunk a jobb sarokba lőtt, 1-8. A 81. percben Némedi ugratta ki Alempijevicet, aki 5 méterről a kapuba helyezett, 1-9. kecskemetite.hu