Július 21. vasárnap, Dániel, Daniella
Hírek, események 2009. október 22. 13:03

Hatalmas Pick-bukta Kecskeméten

Újabb pofont kapott a Pick-Szeged, amely a férfi kézilabda NB I 8. fordulójában vereséget szenvedett Kecskeméten. A Bajnokok Ligájában a legutóbbi fordulóban a román Constanta vendégeként kikapó Tisza-partiak ellen már a félidőben 20–15-re vezettek a kecskemétiek, akik a második félidőben tovább növelték előnyüket, és már-már megalázó vereséget mértek nagynevű ellenfelükre.
Az első huszonöt percben még egyenrangú ellenfele volt a Pick a Kecskemétnek (furcsa ezt leírni), a szünetre azonban már ötgólos előnnyel térhettek a hazaiak. A második félidő elején aztán ahelyett, hogy a Szeged összekapta volna magát, a jól játszó kecskemétiek tovább növelték előnyüket. Külön pikantériát adott a mérkőzésnek, hogy a Kecskemétben több korábbi szegedi játékos szerepel (Bajusz Sándor, Berta Róbert, Szabó Péter, Nagy Levente, valamint a szegedi nevelésű Varasandán Milán), akik alaposan kitettek magukért. A legnagyobb hazai ász azonban a szerb Marinko Kekezovics volt, aki 13 góllal terhelte meg a vendégek kapuját. A Pick védekezése teljesen csődöt mondott, a remekül kézilabdázó Kecskemét pedig ezt maximálisan kihasználta, és végül teljesen megérdemelten nyert ilyen különbséggel is. A végeredmény 40-32 lett a Kecskemét javára. Elképzelhető, hogy Vladan Matics utoljára gratulált a Pick-Szeged edzőjeként az ellenfél trénerének – aki jelen esetben a Szegedet 1996-ban bajnoki aranyig vezető Skaliczki László volt.