Július 21. vasárnap, Dániel, Daniella
Hírek, események 2009. október 24. 19:59

Czéh győzelemmel debütált a Fradi ellen

Czéh László megbízott edzőként győzelemmel debütált a Kecskemét kispadján, miután csapata 3–1-re legyőzte korábbi klubját, a Ferencvárost. A hazaiaknál elsősorban a kongói Francis Litsingi volt elemében, aki kétszer is betalált a vendégek kapujába.
Volt csapata ellen mutatkozott be élvonalbeli szakvezetőként Czéh László, a Tomiszlav Szivics távozása miatt a héten a KTE-Ereco megbízott edzőjének kinevezett szakember. A Kecskemét a 12. helyről várta a mérkőzést, a vendég Ferencváros pedig közvetlenül a hazaiakat követte a tabellán, így a zöld-fehérek egy esetleges győzelemmel megelőzhették volna vendéglátójukat. Az első tíz perc tapogatózó játékkal telt, majd ezt követően felpörögtek az események, és a csapatok felváltva veszélyeztették a kapukat. Kulcsár Dávidnak volt egy veszélyes lövése a 16. percben, és ekkor úgy tűnt, a Ferencváros fokozatosan átveszi az irányítást. A 27. percben azonban gyors kecskeméti kontrát követően megszerezte a vezetést a Kecskemét. Farkas István tekerte be a labdát a bal oldalról, és a tizenegyespontnál érkező Francis Litsingi szép mozdulattal a bal alsó sarokba csúsztatott. (1–0) Tíz perccel később egyenlíthetett volna a Ferencváros, de előbb Filip Lazareanu védte lábbal Ferenczi István 10 méterről leadott lövését, majd a gólvonalon álló egyik védőről pattant ki Paul Shaw közeli kísérlete. A játékrész utolsó percében Ferenczi került nagy helyzetbe, de Rósa Dénes remek ütemben érkező beadása után nem tudta a kapuba fejelni a labdát. A félidő tehát egygólos hazai előnnyel zárult. A szünet után az 55. percben Vladan Szavics mesterien ugratta ki Montvai Tibort, aki betört a tizenhatoson belülre, és szép mozdulattal a bal sarokba csavarta a labdát. (2–0 ) A kapott gól hatására Bobby Davison hármas cserére szánta el magát, és változtatása rögtön eredménnyel járt: Ferenczi kapott remek labdát, és 16 méterről, kissé kisodródva a jobb alsó sarokban tüzelt. (2–1) Nem sokáig örülhettek a vendégek, egy – kecskeméti szempontból – szerencsés találattal Litsingi visszaállította a kétgólos különbséget. Csordás Csaba végezte el a szabadrúgást a bal oldalról, Megyeri Balázs csak kiütni tudta a beívelt labdát, amely Ferencziről éppen a kongói csatár elé került, aki habozás nélkül a jobb sarokba bombázott. (3–1) A gól után a Ferencváros kitartóan próbálkozott a szépítéssel, támadásaiban azonban nem volt elég átütőerő, és végül nem esett több találat a mérkőzésen. A Kecskemét ezzel a győzelmével négy mérkőzéses nyeretlenségi sorozatát szakította meg, és ez egyben azt is jelentette, hogy Czéh László élvonalbeli edzőként sikerrel debütált. A Ferencváros a vereséggel marad a 13. helyen, de a középmezőny is egyre távolodik a zöld-fehérektől.