Július 21. vasárnap, Dániel, Daniella
Hírek, események 2009. november 9. 18:39 | Szerző/forrás: kecskemetitv.hu

Kölcsönkenyér visszajár - hétvégi sportösszefoglaló

Visszaadta a kölcsönt az MTK a KTE-Ereconak, amely csúnya verést kapott szombaton délután hazai pályán. A Budapest Bank Kecskeméti KSE kézilabdázói azonban kiváló játékot produkálva győzték le a Ferencvárost, és a röplabdázók is nyertek Veszprémben. A Kecskeméti KSE kosárcsapata nem tudott bravúrt bemutatni, és alulmaradt a bajnoki címvédő Pakssal szemben.
Alig kezdődött el a mérkőzés, máris jött a hidegzuhany, az MTK már a második percben megszerezte a vezetést. Egy pontrúgás után Zsidai talált be fejjel. Negyed óra sem telt, már 0-2 volt az állás. Gosztonyi és Lencse bolondította meg a kecskeméti védelmet, majd kis szerencsével Könyves elé került, aki nem kegyelmezett. Gombócból is sok – mondhatnánk – a 37. percben ugyanis Könyves Norbert belőtte saját maga második, a budapestiek harmadik gólját. A szünet jót tett egy kicsit a KTE-nek, és összeszedettebb lett a játékuk. Ennek az 56. percben lett meg az eredménye. Alempijeviccsel szemben szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, a büntetőt Némedi Norbert vágta a kapu jobb oldalába. A 71. percben aztán Gosztonyi óriási gólt lőtt, nincs kapus, aki ezt védhette volna. És hiába a második megítélt tizenegy - amelyet ismét Némedi értékesített két perccel később -, a frissebben és több elképzeléssel futballozó MTK az ötödik találatot is bevitte: a kecskeméti kapu előtti csiki-csuki után Lencse helyezett a hálóba hat méterről. A KTE-Erecónak nem sikerült szépen búcsúznia közönségétől az utolsó hazai bajnokin, 5-2-es vereségével a csapat visszacsúszott a tabella 13. helyére, és már csak két pont választja el a kieső helytől. A KTE meccs után sokan átmentek a Messzi István Sportcsarnokba, ahol a Budapest Bank Kecskeméti KSE fogadta az FTC-Cityline csapatát. A jó iramú mérkőzésen a kecskemétiek védekezésben és a gyors támadásokban múlták felül budapesti ellenfelüket, amelynek edzője, a Szegedről menesztett Vladan Matics a találkozó után elismerte, hogy jobb csapat a Kecskemét. A második félidőben a szlovák válogatott, Patrik Hruscak ötször is megrezegtette a vendégek hálóját, és ez még magabiztosabbá tette a BBKKSE játékát, és a vége négygólos 26-22-es győzelem lett. A Kalo-Méh Kecskeméti SE röplabdázói szombaton Veszprémbe látogattak. Gyurkó Sándor csapatából két játékos, Rapi és Somodi is hiányzott sérülés miatt, de ez sem akadályozta meg a hírös városiakat a győzelemben, hét emberrel is csak egy szettet veszettek, és 3-1-re múlták felül a nyelviskolás együttest. Igazi kosárcsemegének ígérkezett a Kecskeméti KSE - Atomerőmű SE bajnoki mérkőzés vasárnap este. A címvédő és veretlenül listavezető paksiak 0-4-es rohammal indítottak, és a hazai játékosok főleg csak távoli dobásokkal tudtak operálni. Az első negyed még szorosra sikeredett, de a másodikban már kiütközött a szintkülönbség. Sztojan Ivkovics csapata ugyanis hibát hibára halmozott és négy percen keresztül nem tudott a gyűrűbe találni. A szünetben 12 pontos volt az ASE előnye. A harmadik játékrészben sem csökkent a különbség, sőt tovább nőtt, Dill hihetetlen mozdulattal visszaütött labdája után Kestutis hiába szórta már harmadik tripláját, 43-57 volt az eredmény az utolsó tíz perc előtt. A végén NBA-t emlékeztető jelenetek is tarkították a meccset, Wittmann kapott egy sapkát, de Dénes javított, majd English tette fel olley-upra Clarknak. A Kecskemétről Paksra igazolt Horváth Ákos 18 pontig jutott, de az utolsó paksi találatot nem ő, hanem az ebben a negyedben nagyon elemében lévő Clark érte el, gyönyörű hármasára még Kestutis a dudaszó pillanatában válaszolni tudott, de ez csak az eredmény kozmetikázására volt jó. A Paks megérdemelten nyert Kecskeméten 59-75-re.