Július 22. hétfő, Magdolna
Hírek, események 2009. november 14. 20:45 | Szerző/forrás: baon.hu

Nagy meccs és Szolnok-verés a Messziben

Fantasztikus hangulatú mérkőzésen győzött tíz ponttal a Kecskeméti KSE férfikosárlabda-csapata a Szolnoki Olaj elleni bajnokin.
Az első félidőben időnként 11 ponttal is vezettek a vendégek, akiket félezres szurkolósereg kísért el a Tisza-partjáról. A fordulás után viszont Micahel Dale vezérletével előbb fordított, majd öt-hat ponttal meglépett a Sztojan Ivkovics irányította hazai gárda és a végén meggyőző teljesítménnyel nyerte a rangadót. Vélemények a meccs után – A nehéz pillanatokban a szívünk vitt előre, nagyon örülök a győzelemnek, hiszen végre a csapatnak is kijött a lépés – mondta meccs legjobbja, Michael Dale. – Az elején elfogódottan kezdett a Kecskemét, de a második félidőben Dale extrateljesítménye nyomán feljavult a csapat és fontos két pontot szerzett – vélekedett Zsoldos András, a kecskemétiek volt vezetőedzője. – A második félidőre feljavult a dobóteljesítményünk, kilenc triplát értünk el, annyit mint az előző négy mérkőzésen összesen. A játékosok hozzáállásával eddig sem volt gond, most azonban eredményesen is játszottak. Köszönjük a biztatást a szurkolóinknak! – nyilatkozta Sztojan Ivkovics. – A második félidőben elveszítettük azt, amit hosszú idő után az elsőben megtaláltunk – szomorkodott Horváth Imre, szolnoki tréner. A mérkőzés jegyzőkönyve Kecskeméti KSE - Szolnoki Olaj KK 95-85 (19-28, 20-17, 27-21, 29-19) Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok, 1500 néző. V: Pálla, Kapitány, Szabó G. Kecskemét: Wittmann 4, Bolics 21/9, Dale 26/6, Tóth N. 9/3, I. Johnson 13/3. Csere: Csorvási 4, Marciulionis 14/6, Dénes 4. Szakmai igazgató: Sztojan Ivkovics. Olaj: Fodor M. 12/3, Vesztergom 2, Alekszics 11/3, Rice 21/9, Barro 25. Csere: Szabó P. 10/6, Harazin, Frazier 4, Cseh Gy. Edző: Horváth Imre.