Origamizni is lehetett
Japán virágkötő tanította az Ikebana és a Bonsai művészetét a szombaton rendezett Japán Napon a művelődési házban. A 15 éves japán baráti társaság idén már negyedik alkalommal szervezte meg az egész napos programot, amelyre sok érdeklődő, köztük sok fiatal érkezett.
Az Ikebana és Bonsai művészetét egy Székesfehérvárról érkezett önkéntes tanította, de origamizni is lehetett. Ő Bagi Bence és a japán papírhajtogatásból írta szakdolgozatát.
\"Mióta foglalkozol vele? 15 éve, a profikhoz képest amatőr vagyok, az amatőrökhöz képest pedig haladó.\" - nyilatkozta Bagi Bence, origami oktató.
\"A japán teák íze mellett konyhájuk egyik jellegzetességét, a sushit is meg lehetett kóstolni, ilyet egyébként nem lehet Kecskeméten vásárolni, az egyik budapesti éttermet hívták meg.\"
\"Az alapanyagok nagytöbbsége a hal, azt tudjuk, hogy a világon a japánok a legnagyobb halfogyasztók. A hal nagyon egészséges, tele van telítetlen zsírsavakkal, és ezért van az, hogy egy 80 éves japán néniről nem tudjuk megállapítani, hogy 50 éves vagy 80, semmi ránc, tiszta bőr.\" - mondta el Fehér György, Bambuszliget Étterem, Budapest.
A Japán Napokat idén már negyedik alkalommal szervezte meg a Kecskemét-Aomori Baráti Kör.
\"A japán kultúra megismerése elindult a városban. Ez, hogy ez miért jó Kecskemét számára? Nem csak azért, mert gazdagabbak vagyunk egy újabb ismerettel, hanem azért is, mert lehetőséget ad – aki ismeri a japánokat – a gazdasági kapcsolatok kiépítésére.\" - nyilatkozta Király József, elnök, Kecskemét-Aomori Baráti Kör.
A japán hagyományok tisztelete már több mint húszéves Kecskeméten, akkor alakult ugyanis a baráti kör. A kapcsolatokat ápolják is, hiszen májusban a Japán hercegi pár, szeptember végén pedig az új japán nagyjövet látogatott a városba.