Július 22. hétfő, Magdolna
Hírek, események 2009. november 25. 07:01 | Szerző/forrás: sportgeza.hu

Pesten esett ki a BL-ből a Liverpool

Kikapott utolsó hazai BL-meccsén a Debrecen, de az 1-0-ra nyerő Liverpool is kiesett vele együtt. A Debrecen nem megszokott kezdőjével állt föl a Liverpool ellen, Varga, Ramos és Komlósi is kimaradt, bekerült Szakály, Mijadinoski és Laczkó. A Liverpoolból hiányzott Fernando Torres, de a helyén játszó N\'Gog már a negyedik percben gólt szerzett.
Egy túlívelt szögletet az angolok fejeltek vissza középre, a védők annyira nem figyeltek, hogy a francia csatár lábbal sodorhatta a kapuba a labdát, ami a kapufáról került a hálóba. A Poolnak már nem volt sürgős, a következő negyven perc szenvedés volt neki, de még inkább a magyar csapatnak. A DVSC alig lépte át a félpályát, míg ellenfele passzolgatott, legalább kétharmad részben birtokolta a labdát. Ennek ellenére csak két kapu előtt elsuhanó beadása és egy veszélyes N\'Gog-lövése volt, amit Polekszics szépen védett. A másik oldalon Rudolf fejelhetett ígéretes helyzetben, de elkapkodta, úgy négy méterrel bólintott mellé. A bíró egyetlen másodpercet sem hosszabbított, igen gyenge félidő volt. A szünet után erősített a Pool, egymás után rúgta a szögleteket, Gerrard előbb egyedül mehetett a kapusra, de Mészáros remekül, becsúszva blokkolta a lövést, majd pillanatok múlva Polekszics hárította a csapatkapitány tízméteres belsőzését. Szélesi repül Szűk húsz perc után szabadult ki a Debrecen, Rudolf vette el a labdát az egyik utolsó védőtől, megindult, de az ötös közelében testtel elnyomták, szerelték, csak a közönség reklamált büntetőt. Nyíltabb lett a játék, a középhátvéd Agger át is szlalomozott a magyar középpályán és védelmen, de lövés helyett a tizenhatoson belülről passzolt, az érkező Gerrard meg kapásból fölévágta a labdát. A Szakály helyére becserélt Coulibaly a 80. percben kétszer is jó labdát kapott, de lesen volt, majd Rudolf ment el a jobb szélen, lecsúszott beadását Reina tette szögletre. A hajrában mert csak támadni a DVSC, Rudolf még egyszer megkeverte a védőket, de visszagurításából csak szöglet lett. A Pool a kontrákat ellazsálta, gyengén játszott. Coulibaly a hosszabbításban büntethetett volna, újra Rudolf kevergetése után pattant eléje a labda, de a kapussal szemben állva, tíz méterről gyengén középre lőtt, Reina védett. Rafael Benítez, az FC Liverpool vezetőedzője: \"Csalódottak vagyunk, hiszen már nem juthatunk tovább. Ugyanakkor ma nyertünk, megtettük, amit kellett. Korábbi mérkőzéseinken elkövetett hibáinkért fizettünk meg, ott az utolsó pillanatokban kaptunk gólokat, ennek ittuk meg a levét.\" Herczeg András, a Debreceni VSC vezetőedzője: \"Arra készültünk, hogy akkor van esélyünk ezen a mérkőzésen, ha labdabirtoklásban jók leszünk, de a passzok pontatlansága miatt ez nem sikerült. Sajnos olyan átadásokat is elrontottunk, amiket máskor nem, ugyanakkor nagyon szervezetten játszottunk, a Liverpoolnak nem volt sok lehetősége.\" \"Az angolok így is nagy fölényben játszottak, megérdemelték a győzelmet, de nagyon sajnálom, hogy az utolsó pillanatban kihagytuk azt a ziccert, mert a szurkolóink megérdemelték volna, hogy pontszerzésnek örüljenek. Így nem lehetünk elégedettek, még akkor sem, ha a Liverpoollal játszottuk a legszorosabb meccseket a csoportban. Az utolsó meccsre sem fogunk minden mindegy alapon támadva menni, de még reménykedünk egy jó eredményben. \" Jegyzőkönyv Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló: Debrceni VSC-FC Liverpool (angol) 0-1 (0-1) Puskás Ferenc Stadion, 42 ezer néző, v.: Björn Kuipers (holland) gólszerző: Ngog (4.) sárga lap: Szélesi (23.) Debreceni VSC: Vukasin Poleksic – Bodnár László, Mészáros Norbert, Mirsad Mijadinoski, Fodor Marcell (Dombi Tibor, 78.) – Szélesi Zoltán, Kiss Zoltán – Szakály Péter (Adamo Coulibaly, 62.), Czvitkovics Péter, Laczkó Zsolt – Rudolf Gergely FC Liverpool: Pepe Reina - Glen Johnson, Jamie Carragher, Daniel Agger, Emiliano Insúa - Dirk Kuyt, Lucas, Javier Mascherano, Fábio Aurelio (Andrea Dossena, 89.) - Steven Gerrard (Alberto Aquilani, 90.) - David Ngog (Josszi Benajun, 77.) Fiorentina (olasz)-Olympique Lyon (francia) 1-0 (1-0) gól: Vargas (28., 11-esből) A csoport állása: 1. Fiorentina 5 4 - 1 12- 6 12 pont - már továbbjutott 2. Olympique Lyon 5 3 1 1 8- 3 10 - már továbbjutott 3. FC Liverpool 5 2 1 2 4- 5 7 - Európa Ligában folytathatja 4. Debreceni VSC 5 - - 5 5-15 0 A Pool alig játszott, de nyert, mégsem örült egy játékosa sem, mert a csoport másik meccsén a Fiorentina egy büntetővel legyőzte a Lyont, és a franciák mellett egy fordulóval a vége előtt továbbjutott. A debreceniek megköszönték közönségüknek, befejezték hazai szereplésüket a BL-ben. Utolsó meccsüket két hét múlva, Lyonban játsszák.