Évről évre egyre több fát ültetnek Kecskeméten
Míg tavaly, tavaly előtt csak 6-700-at, addig ebben az évben több mint ezret. Ez a város fásítási programjának az eredménye, amelyre idén 30 millió forint állt rendelkezésre, és jövőre is körülbelül ekkora összeget költenek majd faültetésre. A tervek szerint 2010-ben a Kiskörúton belüli területek, az új városrészek és a szatelit települések kerülnek a figyelem középpontjába.
Az utóbbi három évben 1350 fát ültettek Kecskeméten. Az önkormányzat fásítási programjának köszönhetően azonban 2009-ben már 1200 darabot, és ezek mellett elültettek közel 13000 cserjét és 4500 évelő növényt is. A telepítéseket nagyban segítették a légifelvételek, amelyek tíz centiméter felbontású képet adnak az utcákról, közterületekről.
„Az összes utcafásítás ennek alapján történik, magasságot, egészségi állapotot és koronaméretet lehet ebből megtudni, és ezt kiegészítve egy helyszíni bejárással fafajra, még további kiegészítő információkra lehet pontosítani, ez megadja a gerincét a telepítési vagy faleváltási szándékaiknak.” – mondta Dr. Iványosi Szabó András, alpolgármester.
A városban főként déli ostorfát, lepényfát, kőrisfát, mezei juhart, hársot, páfrányfenyőt, csörgőfát és japán akácot ültettek. A következő évben a kiskörúton belüli területek, a néhány évtizede létesült új városrészek és a szatelit települések kerülnek a figyelem középpontjába.
„Nagyon fontos, hogy azokon a területeken, ahol út épül, annak a környezetét megfelelően rendbe tudjuk tenni. Ez főként azok a településrészek, mint például Hetényegyháza, Kadafalva, itt is leinduljon egy intenzív fásítás.” – nyilatkozta Sipos László, alpolgármester.
Idén körülbelül harmincmillió forintot költöttek fásításra, és ez az összeg vélhetően jövőre is rendelkezésre áll majd. A mai sajtótájékoztatón elhangzott az is: a Békesfasor ügyében idén már nem születik döntés, ez 2010-re tolódik. A jövő évi konkrét helyszíneket tekintve elmondták, a Boldog asszony téren rózsakertet hoznak létre és a Rákócz út revitalizóciója is elindul 2010-ben.