Július 24. szerda, Kincső, Kinga
Hírek, események 2010. november 13. 17:51

A tudatosabb Kecskemét győztesen távozott Siófokról

A jobban játszó Kecskemét megérdemelten győzte le a Siófokot a labdarúgó NB I 14. fordulójában. A hazai gárda védelme nem állt a helyzet magaslatán, a két kapott gólra csak egyszer tudott válaszolni Mihalecz István csapata.

BFC Siófok – Kecskeméti TE-Ereco (1-1)
Siófoki Városi Stadion, 800 néző. Vezeti: Kassai V. (ifj. Tóth V., Márton Zs.)
Siófok: Molnár P. - Fehér Zs. Mogyorósi, Graszl, Novák - Honma (Piller, 72.), Tusori, Kecskés (Délczeg, a szünetben), Ivancsics (Kocsis, 78.), Lukács -Sowumni. Vezetőedző: Mihalecz István
KTE: Ribánszki – Bori (Ebala, 70.), Bagi, Balogh B., Mohl – Csukics, Szavics – Alempijevics, Foxi, Litsingi (Csordás, 83.) – Tököli (Dosso, 90.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
Gólszerzők: Mohl (38. - öngól), Foxi (43.), Tököli (78.)
Sárga lap: -
Piros lap:
-

A hazaiak a 38. percben megszerezték a vezetést. Honma Kazuo kis szerencsével átjátszotta a védelmet, majd a kapus mellett elhúzva a labdát kapura lőtte. Nem lett volna gól, de a visszafutó Mohl Dávid a Honmával való harc közben rosszul ért a labdába, amely így a kapuban kötött ki. Öngól! 1–0

Két perccel a félidő vége előtt Foxi kihasználta a siófoki védők sokadik hibáját. A közép-afrikai játékos egy beívelés után a hozzá kerülő labdát – a védők szerencsétlenkedését kihasználva – négy méterről a kapuba vágta. 1–1

Az első félidő 1–1-gyel zárult. Szembetűnő volt, hogy a siófoki védelemben a játékosok nem nagyon játszottak még együtt ebben a felállásban, a felforgatott bekksor nem is állt a helyzet magaslatán.

A második játékrészben a Kecskemét sokkal bátrabban focizott a hazai csapatnál. A siófokiak nem mindig tudták pontosan, hogy mit is szeretnének. Ennek ellenére felváltva adódtak helyzetek, de a befejezésbe sok esetben hiba csúszott.

Mindent egybevetve a Kecskemét megérdemelten szerzett vezetést a 78. percben. Tököli Attila szépen iramodott meg a hazai kapu irányába. A tizenhatosnál szép csellel lerázott egy védőt, majd nagyszerű mozdulattal a kapuba csavart. 1–2

A Siófok mindent megpróbált az egyenlítés érdekében. A kontrákra berendezkedő Kecskemét simán tartotta az eredményt, amely a mérkőzés végéig már nem változott.