Július 24. szerda, Kincső, Kinga
Hírek, események 2010. november 20. 19:15

A KTE 3-1-re győzött a Vasas ellen

A labdarúgó NB I 15. fordulójában a Kecskemét hazai pályán 3–1-re nyert a Vasas ellenében. A hazaiak góljait Alekszandar Alempijevics, Francis Litsingi és Christian Ebala szerezte, míg a vendégek részéről Németh Norbert volt eredményes.

A Vasas még sosem nyert a Kecskemét ellen az élvonalban, arról pedig, hogy ez így is maradjon, a hazaiak középpályása, Alekszandar Alempijevics gondoskodott. A 10. percben egy remekül felépített támadás után a szerb játékos 12 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt, ezzel megszerezve csapatának a vezetést. 1–0

A hazaiak vezető gólján kívül nem volt sok említésre méltó esemény az első húsz percben. A félidő közepe felé kezdtek el igazán éledezni a csapatok. Az egygólos hátrány tudatában a Vasas több helyzetet is kidolgozott Szasa Dobrics és Lazar Arsics révén, de ezek nem jelentettek nagy veszélyt Ribánszki László kapujára.

A 31. percben sikerült gólra váltania a Vasasnak az egyik lehetőségét. Egy eladott labdával Ferenczi István indult meg a tizenhatos felé, majd Dobrics lőtt kapura. A megpattanó lövést Balog Zsolt a gólvonalról mentette, ám Németh Norberthez került a labda, aki hat méterről nem hibázott. 1–1

Az első félidő nem hozott több lehetőséget.

A második játékrészt a hazaiak kezdték jobban, s a 60. percben újra vezetést szereztek Francis Litsingi révén, aki Kethevoama Foxi visszafejelt labdáját három méterről lőtte Végh Zoltán kapujába. 2–1

A vezetés tudatában sem álltak le a hazaiak. A 68. percben Foxi jobb oldali szögletére a csereként beálló Ebala érkezett a legjobb ütemben, és hét méterről a kapu közepébe fejelt. 3–1

A mérkőzés hajrájában is többet támadtak a lila-fehérek, Litsingi és Tököli Attila több helyzetet kihagyott. A Vasas játékosai nem nagyon tudtak vagy nem is akartak támadni, úgy tűnt, mintha beletörődtek volna a vereségbe, így az eredmény már nem változott.