Tűzoltók a Barátok templomában
Szent Flórián, a tűzoltók védőszentje. Ebből az alkalomból a Barátok templomában szentmisét cereblált, Bárkányi Ernő érseki tanácsos a Szent Miklós templom templomigazgatója. Köszöntő szavaiban megköszönte a tűzoltók áldásos munkájukat, hivatástudatukat és önzetlen helytállásukat, segítség nyújtásukat a civil világ felé. A szentmisén részt vettek a város tűzoltóságának állománya és vezetése. Istentiszteletet követően a templom kertjében, a Porta Egyesület munkatársai egy pohár pezsgővel és pogácsával kedveskedtek a résztvevő tűzoltóknak.
A Szent Flórián napi ünnepség a Városháza dísztermében folytatódott, ünnepi állomány gyűléssel. Geiger János, a Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság vezetője megköszönte a tűzoltók áldozatkész és önzetlen, mások életét és vagyonát mentő munkáját. Továbbá egy új hagyomány bevezetését jelentette be, miszerint 2 évente egy hivatásos és egy önkéntes, kiemelkedő teljesítményt nyújtó tűzoltó családját is kitüntetik, amelyben generációk szentelték életüket ennek a hivatásnak. A rendezvény végén megtartott díjátadón a hivatásosok közül Hosszú család, az önkéntesek közül pedig az akasztói Rátkai család vehette át az oklevelet és a serleget.
Ezután felolvasták az Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium köszöntőjét, amit a Kodály Zoltán Ének-Zenei Iskola növendékeinek színvonalas műsora követett.
Dr. Sárközy István alpolgármester ünnepi beszédében rámutatott arra, hogy amíg pár évtizeddel ezelőtt az emberek segítettek bajbajutott társaikon, addig ma ez a fajta összefogás eltűnni látszik a társadalomból. Ráhagyják a szervezetekre mások életének és értékeinek mentését. A szolgálatok mellől kiveszett civil támogatás ellenére mégis helytállnak a tűzoltók - tette hozzá.
Faragó Ede parancsnok a számok tükrében foglalta össze a testület 2007. évi munkáját. 25 település 158 ezer lakosa tartozik a szolgálati területbe. Az állományban 8 olyan szakember található, akik egyaránt rendelkeznek felsőfokú állami és szakmai tűzvédelmi mérnöki diplomával. 2300 szakhatósági állásfoglalás történt, amelyből 750 építési, 390 használati engedélyhez kötődött. A 157 hatósági eljárásból 14 esetben szabtak ki helyszíni bírságot, 3 szabálysértés és 3 tűzvédelmi birság megállapítására került sor. A május hónapban történt a legtöbb riasztás, 176 eset. A leggyakrabban viharkárokhoz és a gazégetésből keletkező tarló- és erdőtüzekhez hívják őket ebben az időszakban. Tervek szerint az elkövetkező öt évben az állomány 60 százaléka cserélődik le. Az átlag életkor jelenleg 30,2 év.