150 éves a Kecskeméti Lapok – Konferencia a Wojtyla Házban
A Kecskeméti Lapokat 1868-ban Madarassy László indította el, az országban másodikként a kiegyezés utáni magyar nyelvű újságok közül. Története során többször megszűnt, majd újraindult. Napjainkban 40 ezer példányban jelenik meg kéthetente. A Kecskeméti Lapok egykori főszerkesztői közül hárman voltak jelen; Lovas Dániel, Koloh Elek és Farkas P. József beszéltek az újság történetéről, nehézségekről, sikerekről.
Madarassy másfél évig irányította a lapot. Időközben annyi konfliktusa lett, hogy Amerikába menekült, majd Budapesten folytatta pályafutását. A múlt század első felében többek között Tóth László nyomdaigazgató – későbbi polgármester – tartotta életben a Kecskeméti Lapokat, amit 1949 és 1956 között nem adhattak ki, a forradalom napjaiban is csupán két számot érhetett meg, majd ismét hosszú szünet következett – mesélte Lovas Dániel, aki 1989-ben, a rendszerváltás hajnalán felélesztette az újságot.
Tizenöt éven keresztül Farkas P. József irányította a lapot, aki Koloh Eleket, a Petőfi Népe rovatvezetőjét hívta meg főszerkesztőnek.
– Milyen volt? Borzasztó és csodás egyszerre, mint minden, amiben élet van – hangoztatta Farkas P. József, aki rendkívüli érzékkel virágoztatta fel a Kecskeméti Lapok kiadóját, növelte az újság példányszámát és – felismerve képességeiket – zsurnaliszták egész nemzedékét indította el pályáján.
Bán János, a Kecskeméti Médiacentrum ügyvezető-főszerkesztője kiemelte: bár legtöbben ma már interneten olvasnak híreket, fontos, hogy azok nyomtatott formában is eljussanak az emberekhez.
A népkonyha gondozottjai végül betekintést nyerhettek régi lapszámokba, valamint a legutóbb megjelent újságból is kaptak egy-egy példányt.