A Magyar Nemzeti Múzeumban folytatódott a wadowicei delegáció programja

A magasrangú lengyel vendégeket dr. Tomka Gábor, a Magyar Nemzeti Múzeum közgyűjteményekért felelős főigazgató-helyettese és Nagy Anikó protokollfőnök fogadta.
Az időközben Koch Csaba borotai borásszal, a Koch Borászat ügyvezető-tulajdonosával, a Magyar Bor Akadémia elnökével kibővült csapatot Gróf Boglárka múzeumandragógus kísérte végig a nagymúltú kulturális intézmény egyes kiállítótermein, melynek során legféltettebb nemzeti ereklyéink néhány kiemelkedő darabja, nevezetesen az évezredes magyar koronázási palást és a világhírű Seuso-kincs tárult a lengyel küldöttség, valamint Farkas P. József és a Wojtyla Barátság Központ jelenlévő munkatársai elé.
Az aranyszállal gazdagon hímzett selyempalástot Szent István király és Gizella királyné készíttette 1031-ben. Eredetileg miseruhaként használták, majd átalakították, és egészen 1916-ig a magyar királyok koronázó palástja volt. Sérülékenysége ellenére a különleges figyelemnek köszönhetően közel ezer éven át megőrződött.
A Seuso-kincs a 350 és 450 közötti Római Birodalom Pannonia Valeria nevű dunamelléki provinciájából származó díszes ezüst lakomakészlet (kancsók, tálak, kézmosókészlet, illatszeres doboz) összefoglaló neve. A gondosan elrejtett, páratlan történeti információkat is hordozó régészeti lelet az 1970-es évek közepén került elő Székesfehérvár térségében, Polgárdi és Kőszárhegy környékéről. A kincslelet nevét a tálalókészlet egyik darabja, egy aranyozott ezüsttál latin nyelvű verses feliratában megnevezett tulajdonosáról, Seusóról kapta, aki egy gazdag hadúr, tartományi főtisztviselő volt. A Seuso-kincset még a rendszerváltás előtt illegálisan külföldre juttatták. A lelet teljes egészében 2017-ben került vissza Magyarországra.
A múzeumi jelenlét a Diszteremben ért véget.
Búcsúzáskor a kijáratnál Koch Csaba borkülönlegességekkel ajándékozta meg a kedves vendéglátókat, akik értékes kiadványokkal viszonozták a különleges látogatók figyelmességét.
A Kecskemét-Wadowice partneri együttműködés zászlóvivői a Király utcai Trófea Grill Étteremben intettek búcsút egymásnak a közelgő wadowicei viszontlátogatás reményében, melynek során Karol Wojtyla – Szent II. János Pál pápa – születésének százötödik évfordulója alkalmából május 18-án a dél-lengyelországi kisváros elöljáróinak és polgárainak társaságában, nagyszabású ünnepség keretében lengyelek és magyarok – köztük a Wojtyla Barátság Központ küldöttei – együtt éltetik tovább a szentéletű, húsz esztendeje a Mennyei Hazába költözött egyházfő szellemi-szakrális örökségét.
A delegáció utaztatásában a Koi Béla Autóbérlés nyújtott hathatós segítséget.