ZOMBOR TERVEZ ÉS TÁRSAK IS JELENTKEZTEK
Nem titkos ami az önkormányzat Fejlesztési Tanácsában hangzik el: inkább úgy mondanánk korlátozottan nyilvános. Dr. Zombor Gábor nem a minden nap/minden órában nyilatkozó ember, ennek ellenére ha kérdezik szívesen szól az elképzeléseiről.
Mint megtudtuk jelentős érdeklődés mutatkozik városunk iránt a különféle befektető csoportok, vállalkozások részéről. Ezek nagyobbik része úgynevezett kereskedelmi jellegű invesztíció. Hat nagyobb és reálisnak mondható terv létezik. Az egyik, például az amelyet az Auchan Csoport épít a Homokbányánál, miután a közelmúltban egy majd húsz hektáros területet vásárolt meg a Kecskeméti Főiskolától. Bár még nem lehet tudni, hogy ott milyen jellegű egység épül majd, de egy barkácsáruház tűnik valószínűnek. Mint kiderült: a főiskola komoly segítséget kapott a várostól azzal, hogy a rendezési tervvel lehetővé tették egy ilyen adásvétel létrejöttét. Szintén a Homokbánya területén kisebb üzletközpontot és lakásokat építene egy befektető. Az Izsáki úti Esso kút mögött, az egykori tanpályán lesz egy másik komolyabb fejlesztés. Egyelőre csak ennek csak az engedélyeztetése indult el. Ezt a területet még az előző választási ciklusban adta el az önkormányzat. A Tesco neve ismert csak egyelőre az ingatlan fejlesztők közül. Ez a beruházás komoly területrendezéssel, sőt a forgalmi rend esetleges változásával jár majd együtt. A kórház és a Hullám vendéglő közötti útszakaszt négysávúsítanák, a Csukás-ér vonalán pedig út épülhetne.
A negyedik elképzelés az Erzsébet laktanyában, a Kész Kft. és a Szil-Coop épülete között valósulna meg. Ott a Kész Kft. épít egy olyan üzletközpontot, melyhez két laktanyaépületet szeretne hasznosítani. A következő terv az Izsáki út túlsó oldalán, a Rudolf laktanyával kapcsolatos. Ott kapott ajánlatot az ingatlan tulajdonosa, a Közép-európai Nemzetközi Egyetem Alapítvány. A laktanya egyik, nem műemlék jellegű részét bérelné a kecskeméti Consol-Trade Kft. üzletek építésére. A tárgyalások szerint ha több területet kapna a laktanyából, akkor a műemlék jelleget megtartva az összes ingatlant felújítja és az alapítvány rendelkezésére bocsátja. A rekonstrukcióhoz tőkét kell bevonni. a laktanya teljes egészében az alapítvány tulajdonában marad, egy részét adná bérbe, legfeljebb ötven évre. Ha a vállalkozás a területen épít, akkor az új épület az ő tulajdona, az alatta lévő terület viszont az alapítványé. Az ötven év leteltével az alapítványnak elővásárlási joga lesz. A beruházónak vállalnia kell azt is, hogy az Esso mögötti invesztorhoz hasonlóan finanszírozza az út négysávúsítását a Szil-Cooptól a kórházig.
A KTE-pályán megvalósuló bevásárlóközpont sem került le a napirendről. A város azt szeretné, hogy a beruházó a kieső sportfunkciót a vasútpark fejlesztésével pótolja. Mint kiderült: Kecskeméten a termelő beruházások is fantáziát látnak. Bővítene az Univer, a Fornetti, a Zarges, és folyamatban van a Bosal beruházása is a kadafalvi ipari parkban. Ezek a beruházások egy éven belül megvalósulnak, és szintén több száz új munkahelyet jelentenek majd.