December 14. vasárnap, Szilárda
Duna Nap az UNESCO világörökség részét képező Bioszféra Rezervátumban

Duna Nap az UNESCO világörökség részét képező Bioszféra Rezervátumban

2015. július 1. 10:18

Ma van a nemzetközi Duna nap, amit 2004 óta ünnepelnek a Duna menti országok, így Magyarország is. Végvári Tamás túrakajakos a Duna napon fejezi be ötnapos túráját a WWF által kezdeményezett Mura-Dráva-Duna Határokon Átnyúló UNESCO Bioszféra Rezervátum (TBR MDD) magyar szakaszán. A rezervátum megalakulásának regionális emléknapja egybeesik a Nagy Ugrás európai folyó-ünnepével, amit a WWF Magyarország szervezésében 10 hazai település közös csobbanásával ünneplünk majd július 12-én.

Részletek
KIOSZTOTTÁK A 12. KAFF DÍJAIT

KIOSZTOTTÁK A 12. KAFF DÍJAIT

2015. július 1. 09:56

A 12. KAFF nagydíját Ducki Tomek FÜRDŐ című rövidfilmje kapta. A 9. Európai Animációs Játékfilm Fesztivál legjobb egészestés animációja Sam Orti MEGSZÁLLVA című műve lett, Kecskemét város díját a lett Signe Baumane KÖVEK A ZSEBEMBEN című debütáló animációjának ítélte a zsűri. A közönségdíjas A TENGER DALA, Tomm Moore Oscar-jelölt meséje. Pro Cultura Hungarica díjban részesült Giannalberto Bendazzi olasz animációtörténész.

Részletek
Családi Napot tartottak Kisfáiban

Családi Napot tartottak Kisfáiban

2015. július 1. 09:54

Ötödik alkalommal rendezték meg Kisfáiban a Családi Napot. A szombaton 9 órakor kezdődő és éjfélig tartó program házigazdái ezúttal a Kisfái Tanácsadó Testület és a Kisfáiért Közhasznú Egyesület voltak a Közösségi Téren.

Részletek

Hamis gyógyszerek: már itthon is jönnek az első weboldal letiltások

2015. július 1. 09:45

Több mint száz olyan weboldalt azonosítottak a magyar szervek és nyomozóhatóságok a nemzetközi PANGEA akció keretében, amelyek gyanús gyógyszereket és étrend-kiegészítőket kínáltak. Ezek közül a jogellenesen működők hamarosan elérhetetlenné válnak. A - több esetben halált vagy közvetlen életveszélyt okozó - hamis és illegális gyógyszerek forgalmazása elleni harc azért is nagyon fontos Magyarországon, mert a Hamisítás Elleni Nemzeti Testület (HENT) kutatásai alapján a magyarok közel negyede egyáltalán nem utasítja el a hamis termékek vásárlását.

Részletek