December 21. vasárnap, Tamás
Paprikafesztivál lesz Kalocsán

Paprikafesztivál lesz Kalocsán

2012. szeptember 10. 10:55

KALOCSA VÁROS ÖNKORMÁNYZATA sok szeretettel meghívja Önt, kedves családját, ismerőseit, barátait a XXIII. Kalocsai Paprikafesztivál és XVI. Paprikás Ételek Főzőversenyre 2012. szeptember 14-re és 15-re. Idén is lesz folklórműsor, borutca, kézműves vásár és sok más színes program gyerekeknek felnőtteknek egyaránt.

Részletek
Bugaci Csitári-kereszt  felújítása - elkészült a korpusz

Bugaci Csitári-kereszt felújítása - elkészült a korpusz

2012. szeptember 10. 09:20 | Adományok Wojtyla Ház

A. Varga Imre műhelyében elkészült az a fémre festett Jézus amely hosszú utat tesz a keresztjéig. Bugac határában, a középkori monostor föltárt romjai mellett hirdeti majd a megváltást hamarosan. A kereszt-mentést a Porta Szent Ilona Keresztköre kezdeményezte együtt munkálkodva a Csitári családdal. A Jézus-jelet a húszas években a Csitári família állíttatta. Most a megújulnak a fa-elemek, védő bádogot kap a korona és új Krisztus kép emelkedik a magasba. A megújult keresztet - melyet Csitári József vitt ma el a Wojtyla Házból - 2012. szeptember 23-án szentelik föl.

Részletek
HÁLAKONCERT A WOJTYLA TÉREN - A TANYACSÁRDA BORJÚPAPRIKÁSSAL VENDÉGELTE MEG A SZEGÉNYEKET+6

HÁLAKONCERT A WOJTYLA TÉREN - A TANYACSÁRDA BORJÚPAPRIKÁSSAL VENDÉGELTE MEG A SZEGÉNYEKET+6

2012. szeptember 10. 09:10 | Adományok Wojtyla Ház

A barátság és az áldozat jegyében vasárnap remek borjúpaprikással vendégelte meg a Wojtyla Sorsközösség tagjait Garaczi János, Venesz-díjas mesterszakács, a Tanyacsárda ügyvezető igazgatója. A nemzetközi hírű szakács együtt imádkozott a gondozottakkal, azokkal akik már jól ismerik Garaczi János remekműveit. Az viszont abszolut kuriózumnak számít, hogy a szegény-konyha asztalaira borjú-húsból készült csemege került. Hálás szívvel mondtunk hálaimát az Úrnak rangos ajándékért, a jeles barátainkért. A találkozón részt vett és beszédet mondott Szabó István, az Anonim Alkoholisták Közösségének képviselője is. Megtudhattuk, hogy megindul az együttmunkálkodás a két szervezet között, hogy mentsük meg a lelkeinket az A-

Részletek
Kecskeméti Fúvószenekar koncertje a Wojtyla téren-a házak lakói is eljöttek

Kecskeméti Fúvószenekar koncertje a Wojtyla téren-a házak lakói is eljöttek

2012. szeptember 10. 08:57 | Wojtyla Ház

Szeptember 9-én vasárnap délben néhány ismert, szeretett melódiával kedveskedett az érdeklődő közönségnek a Wojtyla téren a Kecskeméti Ifjúsági Fúvószenekar Földi János vezetésével. Hálakoncert volt ez, hiszen a zenészeket a Wojtyla ház családját a méltán híres Tanyacsárda tulajdonosa, Garaczi János és társai hívták meg ebédre. A zenekar az Első Magyar Fehérasztal Lovagrend kecskeméti ünnepi találkozóján nyújtott magas színvonalú előadásáért kapott \"hálaebédet\". A Wojtyla család János Pál pápa szobra előtt hallhatott latin dallamokat, és magyar indulókat. Nemcsak a Sorsközösség tagjai élvezhették a muzsika délelőttöt, hanem a környék lakói is kellemes perceket tölthettek körünkben, majd a Fúvószenekar köszöntését követően megkezdődött az igen finom borjúpaprikás ebéd kiosztása.

Részletek
Hétvégén is kiváló főzőmesterek készítik az ebédet a Wojtyla családnak

Hétvégén is kiváló főzőmesterek készítik az ebédet a Wojtyla családnak

2012. szeptember 10. 08:48 | Adományok Wojtyla Ház

Szeptember 8-án, szombaton Nagy Ervin kiváló szakács, és főzőtársa Domján Balázs bográcsban készült igen ízletes és finom bablevessel kedveskedett a Wojtyla családnak. A két csupaszív főzőmesterünk minden hónapban szeretettel jönnek, és tesznek eleget a Sorsközösség kéréseinek. Ezúton szeretnénk köszönetet mondani a finom ebédért az egész közösség nevében is.

Részletek