Pánik a Palace moziban
Március 3-án mutatták be először Kecskeméten Till Attila első filmjét, a Pánikot. A telt házzal vetített film után egy oldott hangulatú beszélgetés során - amit maga a rendező, műsorvezető vezetett - sok mindent megtudhatott a közönség a film készítésének hátteréről, és a kamera mögött most bemutatkozó média híresség jövőbeni filmterveiről.
Ez a film sem az ideális költségvetésből készült, mint oly sok magyar társa. Ezen egy új filmtörvény tudna változtatni - véleményezte a helyzetet Till Attila. A támogatók jelentős része nem azt a pénzmagot gyarapítja általában egy filmnél, amivel a látványvilágot lehetne jobbá tenni, hanem bizonyos eszközökkel járul hozzá a forgatáshoz, például busszal.
Csak részben készült a film saját tapasztalatból. Till Attila környezetében volt pánikbeteg. A többi eleme és jelenete a filmnek, mint például a különböző terápiák, amelyeket Schell Judit által alakított szereplő használ, az mind valós életből vett történetek és eljárások. Ónodi Eszter karakterét a kondi teremben gyűjtötte. Az is ösztönözte a film elkészítésére, hogy a munkahelyén sok szorongással és stresszelő emberrel találkozott. Rengeteget olvasott a filmben előforduló lelki betegségekről és sérülésekről, és orvos szakértő is segítségére volt. A film annak ellenére, hogy 80 százalékban életből vett személyiségek és helyzetek gyűjteménye, mégis összességében tekintve kitaláció. Fontos, hogy a rendező mit gondol egy adott anyagról, így ami a vásznon látható, az mind Till Attila elképzelése.
A szereplőválogatásnál fontos volt számára, hogy mindenki az általa megálmodott karaktereket meg tudja személyesíteni. Először Schell Juditra osztotta volna a pánikbetegséggel küszködő PR-igazgatónő szerepét, de a színésznő nem érezte magát jól egy alkalmanként agresszív személyiség bőrében. Végül Gubik Ágnes kapta meg a főszerepet három órányi próbafelvétel után, ami a színésznő elmondása szerint - ő is elkísérte Kecskemétre Till Attilát - furcsa volt számára, mivel sok filmes válogatást végigélt, de alkalmanként nem tartottak negyed óra, húsz percnél tovább. A rendező elmondása szerint erre, az egyik jelenetben vágás nélkül futó két perces monológ miatt volt szükség, mivel nem szeretett volna a forgatás során szembesülni azzal, hogy esetleg a kiválasztott színész nem tud egy igen nehéz, zaklatott lelkiállapotot törés nélkül fenntartani.
A Pánik forgatókönyvét másfél éven át írta Till Attila, és egy évet vett igénybe a pénz előteremtése, a forgatás megszervezése és lebonyolítása, valamint az utómunkálatok.
Következő filmje még nem tisztult le benne, hogy mi lesz. Gengszter filmben gondolkodik, de lehet, hogy azt sem lehet majd egyértelműen besorolni egyik skatulyába sem. Nagyon meghatározó volt számára néhány színész a Pánik elkészítésekor, akikkel biztosan szeretne együtt munkálkodni a jövőben is, ilyen a főszerepet vállaló Gubik Ágnes, és a rendőrpárost alakító Thuróczy Szabolcs és Kovács Lehel.
Gubik Ágnesnek sem volt köze pánikbetegséghez, és elmondása szerint nem járt még pszichiáternél. Színészként nagyon sok indulatot és feszültséget ki tud adni magából, ami szükségtelenné teszi, hogy bármilyen egyéb segítséghez kelljen nyúlnia.
Már négy éve Magyarországon él, de még ez az első filmszerepe itt - Szlovákiában jelenleg is több filmje fut. Mellette más határon túli színész is szerepel a filmben, mint például a már említett Kovács Lehel, aki pedig vajdasági - jelenleg a budapesti Katona József színház társulatának tagja (s az egyik jelenetben szereplő két férfi a stáblista tanúsága szerint román: "Románok a parkban").
a film főhőse Zsuzsi (Gubik Ági), aki harminc éves korára mindent elért, amire egy ember csak vágyhat: jól fizető állás, szép autó, saját lakás és mindent elsöprő szerelem. Egy nap azonban a fiatal PR-igazgató arra ébred, hogy a szobájában minden mozogni kezd: a fotel elindul az ajtó felé, a szekrény az ablak felé, nem kap levegőt. Amikor még szerelme, Kirill (Kolovratnik Krisztián) is elhagyja, önként bevonul a Pánik Klinikára. Itt a rendkívül ambiciózus terapeuta (Schell Judit) karmai közé kerül, aki különböző módszerekkel, technikákkal próbálja kezelni őt és a klinika többi pánikbetegét.
A falakon túl persze mindenki "teljesen normális": Zsuzsi anyja, Elli (Bánsági Ildikó) és barátnője, Ilona (Egri Márta) leküzdhetetlen vásárlási- és kalandlázban égnek, Ilona kisgyermekes lánya (Ónodi Eszter) "gyermekét túlzóan féltő kismama-parától" szenved, Zsuzsi öccse (Valcz Péter) pedig csak anyjukat szeretné megszabadítani a "mamát felfaló szörnyetegtől". Zsuzsi választhat: éli tovább a "profi lelkibetegek" életét vagy megrázza magát és feláll
Till Attila első nagyjátékfilmjét, a Pánikot március 6-tól vetítik a magyar mozik.