
Sándor atya heti-levele a Széchenyivárosból
A széchenyivárosi Szent Család Plébánia vezetője Mons. Menyhárt Sándor ismét megküldte heti lelki-program tervüket, melyet örömmel osztunk meg olvasóinkkal.
RészletekA széchenyivárosi Szent Család Plébánia vezetője Mons. Menyhárt Sándor ismét megküldte heti lelki-program tervüket, melyet örömmel osztunk meg olvasóinkkal.
RészletekSzorosabb együttműködésről állapodott meg csütörtökön a Bács-Kiskun Megyei Rendőrfőkapitányság és a Menhely az Állatokért Alapítvány. A két szervezet képviselői az egyre brutálisabb állatkínzások miatt úgy döntött, hogy ezentúl havi rendszerességgel szerveznek közös akciókat a felelőtlen állattartók kiszűrésére. A szakemberek ezzel azt szeretnék elérni, hogy megszűnjenek az olyan esetek, amelyekben az állatok szenvednek a gazdáik hanyagsága vagy nemtörődömsége miatt. Az első közös akciót november első felében tartják.
RészletekAz elmúlt percekben kaptuk a hanganyagát a kalocsai érseki hittanórának. Közismert, hogy érdemi időszakokban, csütörtökönként dr. Bábel Balázs metropolita fejtegeti a biblia titkait, főbb tanítását, sorokba, képekbe rejtett üzenetét. Hallgassák nyitott szívvel az e heti tartalom-elemzést...
RészletekBoldog János Pál pápa napján a Wojtyla Ház közössége BOLDOG KAROL WOJTYLA EMLÉKÉRMET és okleveleket adományozott hét kiemelt támogatójának. Név szerint Tollasné Szemerédy Idának, a Fantázia Virágüzlet tulajdonosának, Hegede Istvánnak, a Hegede kertészet ügyvezető igazgatójának, Gyenes Istvánnak, a Gyenes Kertészet vezetőjének, a Kecskeméti Nemzetőr Egyesületnek, Nagy Ervinnek, önkéntes szakácsunknak, Szabó Norbertnek, programozó matematikusnak és Kő Ferenc festőnek. Nélkülük házunk virágok, tiszta edény, János Pál pápa festmények és étel nélkül maradnánk. Sokat köszönhetünk nekik, amit ezúton is szeretnénk megköszönni, kívánjuk Karol Wojtyla atyánk égi áldását.
RészletekA Boldog Karol Wojtyla Barátság Központ családja október 27-én, csütörtökön ismét meglepte a hónap születésnaposait. A meglepetés-partyt ezúttal Arató Nóra, Novák Mária és Molnár Zoltán segítségével szervezte. A megemlékezésen az ünnepeltek röviden elmesélték életüket és elmondták mit is várnak a jövőtől. A Wojtyla család már eddig is sokat tudott egymásról, de a vallomások nyomán elcsodálkozhattunk barátaik sorsán. A találkozó most is jó hangulatban telt. Szólt a zene; gazdag asztalt terítettek. Az összegyűlt adományokból most is hatalmas ajándék kosarak készültek, melyeket Tóth Klára, Török József, Kasza István, Szalainé Ország Erzsébet és Farkas Zita Mária kapták. A kosarakban többek között csokoládé, méz, liszt, tészta, konzervek, lekvár, sütemény, ruha és apró ajándékok voltak. Akik nélkül nem tudtunk volna ilyen gazdag ajándékcsomagot adni: Zsuga Sára, Farkas József, Varga Ágnes. A süteményeket Kispatakiné Szénási Melinda, a Wojtyla Ház önkéntes-segítője, Kaszáné Szilvia és Novák Mária sütötte az októberi szülinaposoknak. Ezúton szeretnénk köszönetet mondani a Wojtyla család nevében is a támogatóknak a segítségért.
RészletekA Kecskeméti Nemzetőr Egyesület, Bakos Tibor dandártábornok vezetésével a Boldog Karol Wojtyla Barátság Központban járt, hogy a 100 fős családnak ebédet készítsen. A ház udvarán október 27-én, csütörtökön csülkös bableves rotyogott a bográcsban-a HollóGasztro Kft. közreműködésével. Szakácsunk, mint mindig, most is László István volt, aki mint mondta, olyan nagy szeretettel készítette az ebédet, hogy mindenkinek jut repeta. A leves mellé a ház sütödéjében sült süteményeit is megkóstolhatták a ház gondozottjai a P&P Pékáru jóvoltából. Mindenkinek nagyon ízlett a kétfogásos ebéd, gyorsan el is fogyott. Ezúton köszönjük meg patrónusainknak nagylelkű felajánlását, hogy időt és energiát nem kímélve elkészítették a finom ebédet a ház rászorulóinak.
RészletekAz őszi időszakban is folytatódnak az orvosi előadások a Boldog Karol Wojtyla Barátság Központban. Első előadónk dr. Tóth János, a kecskeméti Megyei Kórház II. belgyógyászati osztály főorvosa volt, aki a fejfájásról tartotta előadását. Elsősorban a krónikus migrénes fejfájásról szólt, aminek első jelei a szomjúság és a cukros italok kívánása. Akár hányás és hányinger is kísérheti a fájdalmakat. Mi válthatja ki? A fejfájási rohamokat akár az alkohol, különböző élelmiszerek, koffein tartalmú italok, édesítőszerek, hormonális változás, alvászavar, időjárás változás, túlzott étkezés, vagy a tartós éhezés. Mára már kiderült akár genetikai oka is lehet a fájdalmaknak. Érdemes ilyenkor fejfájási naplót vezetni. Az érdekes előadás után a Wojtyla Ház érdeklődő tagjainak kérdéseire is jutott idő megválaszolni. A Wojtyla Család legközelebb is nagy szeretettel várja a főorvos urat, egy újabb tanulságos témával.
RészletekOktóber 28-án, pénteken a Boldog Karol Wojtyla Barátság Központ a Magyar Vöröskereszt Bács-Kiskun megyei szervezetével együtt véradást tart. Az Egressy utcai szeretetház gondozottjain kívül a Kecskeméti Nemzetőr Egyesület tagjai és a környék lakói is jelezték részvételüket. A véradókat 8 és 11 óra között várják a Vöröskereszt munkatársai a Wojtyla Ház közösségi termében. Önt is várjuk a véradók táborába.
RészletekA Rákóczi Szövetség kecskeméti szervezete október 29-én, szombaton 17 órakor élő beszélgetéssel egybekötött filmvetítést rendez a Kecskeméti Kulturális és Konferencia Központban. A film vetítése előtt Duray Miklós és Zárug Péter Farkas beszélgetnek a filmről. Majd a vetítés után Duray Miklós dedikálja könyveit.
RészletekA Művész Kávézó (Kecskemét, Rákóczi út 16.) tisztelettel meghívja Önt a Bugaci Kontakt Fotográfiai Tábor alkotói által rendezett VEGYILEG 12 című fotókiállítás megnyitójára, melynek időpontja: 2011. november 02. (szerda) 17.00 óra. A kiállítást Patrus Sándor fotográfus nyitja meg. A kiállításon bemutatott képeket a 12. bugaci Kontakt Fotográfiai Tábor résztvevői készítették.
Részletek