A Wojtyla 15 évét mutatja be Borzák Tibor kötete
Elsőként dr. Szeberényi Gyula Tamás alpolgármester szólt a vendégekhez. Beszédében hangsúlyozta, mindig szívesen jön a Wojtylába. Nemcsak azért, mert a választókörzetében található, hanem azért is, mert a szociális intézmény sorsközössége 15 éve példaértékű munkát végez, melyet mindvégig figyelemmel kísért.
– Ez a ház másfél évtizede minden délben meleg ételt ad több mint száz szegény embernek. A gondozottak nemcsak ebédet, hanem lelki segítséget is kapnak. A wojtylások mindig törekednek arra, hogy legyen valami kulturális plusz is. Teszik ezt barátsággal, odaadással. Az önkormányzatnak a kötelező előírtakon túl is vannak feladatai. Egy város azonban attól város, hogy nem mindent tud olyan magas szinten ellátni, mint egy civil szervezet, mely szívvel, lélekkel, lelkesedéssel teszi mindezt. Az önkormányzatnak éppen ezért nagy szüksége van a civil szervezetekre, munkájukhoz pedig támogatást nyújt. Éppen ezért segíti a Wojtylát is, melynek fejlődése töretlen és az ebédeltetésen túl testi-lelki oldalról is támogatja a rászorulókat – jegyezte meg az alpolgármester.
A kötetet Prof. dr. habil Szécsi Gábor, a Pécsi Tudományegyetem dékánja méltatta.
– Nietzsche egyik tanulmányában kifejtette: a könyv azért is csodálatos, mert túléli íróját, olvasóját. Önálló élete van, hallhatatlan. A könyv tettek létrehozására sarkallja az olvasót. Mindez érvényes erre a kötetre is, mely nem kronologikusan sorolja fel az eseményeket, hanem vallomásokon, élettörténeteken keresztül jeleníti meg. A Wojtyla képes arra, hogy segítséget nyújtson az elesetteknek, akik teljesebb életre vágynak. Nemcsak testileg erősítik őket, hanem lelkileg is. Éppen ezért a Wojtyla egy lelki épület is, melyhez minden résztvevője egy-egy építőkockát hozzátett az elmúlt 15 évben. Farkas P. József és csapata ma is sokat tesz azért, hogy az intézmény a jövőben is fent tudjon maradni. A könyv borítóján egy végtelen fehérségbe nyíló ajtó látható, mely jól szimbolizálja, hogy az intézménynél nyitott ajtók fogadják a nélkülözőket. A Wojtylában társra, barátokra, támogatókra, menedékre találhatnak, megnyugvást kaphatnak ebben a küzdelmes világban – összegezte vélekedését Szécsi Gábor.
A kötetből szerdán az intézmény delegációja tiszteletpéldányt visz el Magyarország köztársasági elnökének feleségének, Herczegh Anitának, aki korábban már kétszer járt az intézményben.
A Wojtyla Ház gondozottjai végezetül Csík János és a Mezzo zenekar színes repertoárjából hallgattak válogatást.