Május 1. péntek, Fülöp, Jakab

Szombaton munkanap lesz

2016. március 4. 08:07

Ezen a héten szombaton is dolgozunk. Március 5-e ugyanis áthelyezett munkanap. Ekkor kell ledolgozni a pihenőnappá nyilvánított március 14-ét, így a távolsági és a helyi közlekedésben is menetrendváltozásokra kell számítani.

Részletek
„Hajléktalanokért” Szakmai Műhely: kényes csomópontok az ellátásban

„Hajléktalanokért” Szakmai Műhely: kényes csomópontok az ellátásban

2016. március 3. 22:49 | Wojtyla Ház Porta Egyesület

Kecskemét – A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Matkói úti hajléktalanszállóján tartották idei második tanácskozásukat a városban működő szociális intézmények fedél nélküliekkel (is) foglalkozó munkatársai. A csütörtök délelőtti megbeszélésen kiemelt hangsúlyt kapott a határvonal, mely az ésszerű segítségnyújtás és a „bármi áron mentsük meg” dilemmája között feszül. Hol tehát a határ? Meddig tart az „igen”? Mikor gyullad ki a „piros lámpa”? Egyáltalán kell-e vonalat húzni a hajléktalan-ellátásban? Egyebek mellett erre a kérdésre kerestek választ a résztvevő szakemberek. A fórumon Szeberényi Gyula Tamás alpolgármester is megjelent.

Részletek
Vizsgálta az Állami Számvevőszék a Kecskeméti Termostar Hőszolgáltató Kft-t

Vizsgálta az Állami Számvevőszék a Kecskeméti Termostar Hőszolgáltató Kft-t

2016. március 3. 21:24

Lezárult a Kecskeméti Termostar Hőszolgáltató Kft. ellenőrzése. Az Állami Számvevőszék a 2011-2014 közötti időszakra nézve értékelte a társaság közfeladat-ellátását érintő gazdálkodási tevékenység szabályszerűségét. Az ellenőrzés megállapította, hogy a társaság vagyongazdálkodási, beszámolási, árképzési és számviteli-elszámolási feladatait a jogszabályoknak és belső szabályzatoknak megfelelően látta el, és csak néhány kisebb, jelentéktelen hiányosságot találtak.

Részletek
Román rablóbanda Lajosmizsén

Román rablóbanda Lajosmizsén

2016. március 3. 21:20 | Porta Egyesület

Súlyosbította a Szegedi Ítélőtábla a románokból álló lajosmizsei rablóbanda három tagjának büntetését. Az I. rendű vádlott szabadságvesztését 7 évről 8 évre, a II. rendű vádlottét 8 évről 10 évre, a IV. rendű vádlottét 7 évről 8 évre. A III. rendű vádlott esetében viszont enyhítettek: 8 év 4 hónapról 7 évre.

Részletek
Érkezik a fehér és rosé szezon - Tavaszi-nyári bortrendek

Érkezik a fehér és rosé szezon - Tavaszi-nyári bortrendek

2016. március 3. 15:27

Reneszánszát éli a borfogyasztás, ma már nem csak az idősebb korosztály, de a fiatalabbak is szívesen kortyolgatnak egy-egy pohár minőségi bort. Bár úgy tűnik a vörösbort egyelőre nem lehet letaszítani a trónról, a fröccs népszerűségének növekedésével együtt nőtt a fehér illetve rosé borok kedveltsége. A várható tavaszi-nyári trendekről Kovács Zita borász beszélt.

Részletek
Veszélyben az európai éghajlatvédelmi célok a Föld Órája előtt

Veszélyben az európai éghajlatvédelmi célok a Föld Órája előtt

2016. március 3. 15:16

Alig két héttel a Föld Órája előtt a világon már több ezer civil kezdeményezés zajlik azért, hogy a mozgalomhoz kapcsolódva aktívan tegyen az éghajlatváltozás mérsékléséért. Mindeközben elkeserítő, hogy az Európai Bizottság (EB) most pénteken arra készül, hogy ellehetetlenítse Európa éghajlatvédelmi céljainak teljesülését és a párizsi éghajlatvédelmi egyezmény implementációját.

Részletek