Július 21. hétfő, Dániel, Daniella
Névnapozott a Wojtyla Ház kollektívája

Névnapozott a Wojtyla Ház kollektívája

2018. június 5. 11:05 | Wojtyla Ház

Bensőséges névnapi ünnepség keretében fejezték ki egymás iránti megbecsülésüket a Wojtyla Barátság Központ munkatársai. A pezsgők durranása, poharak koccanása szempillantás alatt meghitt hangulatot varázsolt a népkonyha kistermében kedd délelőtt összesereglett dolgozók között. Édes finomságokból sem volt hiány, sütemények garmadájától roskadoztak a terített asztalok. Kisebb-nagyobb viták, nézeteltérések még a legjobb családokban is megesnek, mi sem vagyunk kivételek. Ami viszont immáron tizenharmadik esztendeje összeköt minket, az a szeretetben való lelki megújulás és kölcsönös megbocsátás igénye mindannyiunk részéről – fogalmazott Farkas P. József, a szociális intézmény alapító-igazgatója, miközben kézfogással köszöntötte kollégáit – akik az elmúlt hónapokban ünnepelték névnapjukat. (Fotók: Mátyus István)

Részletek
Royalsekt üdítők Ungor Erik felajánlásával

Royalsekt üdítők Ungor Erik felajánlásával

2018. június 5. 09:47 | Adományok Wojtyla Ház

Ungor Erik, az izsáki Royalsekt Zrt. pezsgőpincészet tulajdonosa jóvoltából 400 palack különféle ízesítésű szénsavas üditőitallal gyarapodott kedden a Wojtyla Barátság Központ „éléskamrája”. A hűsítőket ebéd közben kortyolgatják a népkonyha gondozottai. A százhúsz főt számláló sorsközösség kitörő lelkesedéssel fogadta a nagymennyiségű adományt. (Fotók: Mátyus István)

Részletek
Kukorica- és borsó konzervet adományozott Király József

Kukorica- és borsó konzervet adományozott Király József

2018. június 5. 09:30 | Adományok Wojtyla Ház

Király József vállalkozó, önkormányzati képviselő kezdetektől fogva - tizenhárom éve - támogatja rendszeresen a Wojtyla Barátság Központ szegényeit. Kedden nagymennyiségű kukorica- és borsó konzervvel ajándékozta meg a százhúsz főt számláló sorsközösséget. Az értékes adományt személyesen adta át a népkonyha bejáratánál. (Fotók: Mátyus István)

Részletek
Diákolimpia - A csapatsportok hétvégéje zajlott Kecskeméten

Diákolimpia - A csapatsportok hétvégéje zajlott Kecskeméten

2018. június 4. 19:05

2018. május 31. és június 3. között egyszerre öt kecskeméti helyszínen zajlottak az Összevont Labdajátékok Diákolimpia® Országos Döntőjének küzdelmei. A III. korcsoport lány és fiúcsapatai a kosár-, kézi-, röplabda és labdarúgó pályán mérkőztek meg, hogy a több napos versengés végén aranyérem kerülhessen Magyarország diákolimpia bajnokai nyakába. A hétvégi rendezvény a Magyar Diáksport Szövetség és a Bács-Kiskun Megyei Diák- és Szabadidősport Egyesület közös szervezésében került megrendezésre.

Részletek
Júniusban ötödik alkalommal rendeznek Nemzetközi Hadikultúra és Military Fesztivált

Júniusban ötödik alkalommal rendeznek Nemzetközi Hadikultúra és Military Fesztivált

2018. június 4. 18:59

Az I. világháború befejezésének 100. évfordulóján, valamint a Magyar Honvédség 170 éves évfordulója tiszteletére ötödik alkalommal Military gyermeknappal egybekötött látványos hagyományőrző katonai parádét szervez a HMFEST Military Hagyományőrző és Szabadidő Egyesület. Katonaromantika és megelevenedő történelem három napon át, 2018. június 8-10, közö9tt Kunszálláson!

Részletek